Öğretmen Diyarı

TÜBİTAK bilim fuarları yeni dönem başvuruları açıldı


Son Başvuru Tarihi 4 ARALIK 2015!

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında 08/09/2015 tarihinde imzalanan ve "TÜBİTAK Tarafından Desteklenen Bilim Fuarlarına Dair İşbirliği Protokolü" kapsamında yer alan "MEB'e bağlı okulların değişik kademelerinde eğitim ve öğretimlerine devam eden öğrencilerde bilim kültürünün gelişmesi" amacıyla 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı 2015-2016 dönemi çağrısı açılmıştır.


Başvurular 12 Ekim 2015 - 4 Aralık 2015 tarihleri arasında http://bilimiz.tubitak.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır.
5-12. sınıflar arasında eğitim öğretim hizmeti veren okulların ve BİLSEM'lerin başvurusu kabul edilmektedir.
TÜBİTAK Bilim Fuarları, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için 7 Mart- 3 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.


2015-2016 eğitim öğretim yılı 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları çağrısında desteklenecek okullar ve BİLSEMler, proje yürütücüsünün çağrıya başvuru sırası ve il kotası göz önüne alınarak, 4006 çağrısının bütçesine göre daha sonra belirlenecektir. Başvuru sırası, sistemdeki başvuru gün/saat/dakika/saniye bilgisi verilerinden belirlenecek olup, öncelik ilk başvuru sahiplerine verilecektir.


Bilim fuarında robot kiti ile yapılacak projelere yer verilmesi durumunda yürütücüler http://www.bilimgenc.tubitak.gov.tr/koselerimiz/robot-bilim-projeleri adresinde yer alan projeler örnek alınacaktır. Robot projesi yapacak okullara TÜBİTAK aracılığı ile eğitim verilmeyecektir. Robot projesi yapmak isteyen okullar destek miktarından robot kiti ve eğitim harcaması yapabilecektir.

 

Bilim Fuarları Destekleme Programı Başvuru Sistemi ile TÜBİTAK Bilim Fuarları Çağrı Metni, TÜBİTAK Bilim Fuarları Tanıtım Videosuna TÜBİTAK Bilim Fuarları afişlerine ve tüm ayrıntılara ulaşmak için tıklayınız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol