Öğretmen Diyarı

TRT KPSS PUANINA GÖRE SINAVLA PERSONEL ALACAK

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğü; 20 adet Yönetim Hizmetleri Uzman Yardımcısı ve 10 adet Mali Denetçi Yardımcısı kadrosuna yazılı ve sözlü-mülakat şeklinde yapılacak giriş sınavı ile personel alacak.


 
TRT Yönetim Hizmetleri Uzman Yardımcısı ve TRT Mali Denetçi Yardımcısı giriş sınavlarına ilişkin bazı bilgiler şöyle:

**Eğitim Şartı: Giriş sınavlarına başvuracak adayların, sınava son başvuru tarihi itibariyle üniversitelerin en az dört yıl süre ile eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki en az dört yıl süreli fakülte veya yüksekokullardan birinden mezun olmaları gerekecek.

**KPSS Şartı: Giriş sınavlarına başvurabilmek için, 5-6 Temmuz 2014 veya 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından birinden; Mali Denetçi Yardımcısı giriş sınavı için KPSSP37 puan türünde, Yönetim Hizmetleri Uzman Yardımcısı giriş sınavı için KPSSP35 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak gerekecek.

**Başvuru Şekli ve Tarihi: Giriş sınavlarına başvurular, 07 Aralık 2015 tarihinde saat 09.00’da başlayıp, 08 Ocak 2016 tarihinde saat 18.00’da sona erecek.

Sınav başvuruları, TRT Genel Müdürlüğünün www.trt.net.tr internet adresinde yayınlanacak olan başvuru formu ile elektronik ortamda yapılacak.

Adaylar, Yönetim Hizmetleri Uzman Yardımcısı ve Mali Denetçi Yardımcısı kadro unvanlarından yalnızca birisine başvuruda bulunabilecek. Başvuru süresinin sonunda, adaylar KPSS puanı en yüksekten başlanarak sıralanacak ve sınava girilecek unvanlara başvuranlar arasında duyurulan kadro sayısının 20 katı aday arasına girmek gerekecek.

**Sınavın Tarihi, Şekli ve Yeri: Giriş sınavları Ankara’da yapılacak. Sınavların yeri, günü ve saati ile sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, TRT Genel Müdürlüğünün www.trt.net.tr internet adresinden ilan edilecek.

Yönetim Hizmetleri Uzman Yardımcılığı giriş yazılı sınavda başarılı olanlardan en yüksek puan alan 80 kişi; Mali Denetçi Yardımcısı giriş yazılı sınavda başarılı olanlardan en yüksek puan alan 40 kişi sözlü-mülakat sınavına çağrılacak.

**Sınav Ücreti: Sınavlara katılacak adaylardan alınacak sınav ücreti ve sınav ücretinin yatırılabileceği banka ve hesap numaraları TRT Genel Müdürlüğünün www.trt.net.tr internet adresinden ilan edilecek.

 

 

Kaynak: "memurunyeri.com" 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim