Öğretmen Diyarı

Trabzon'da öğretmen dolandırıldı

Dernekpazarlı eğitimci, gazeteci arkadaşımız Fahri Düzenli ise yaşadıklarını dehşet içinde şöyle anlattı: ‘Beni aradılar, ‘Trabzon terörle mücadele şubesinden arıyoruz, Şehit edilen 3 polisin yanında senin bilgilerin çıktı.

Emniyete gelmen gerek. Ancak bundan hiç kimseye bahsetmeyeceksin, Trabzon’da bunu emniyette başka hiçbir birim bilmiyor’ dediler. Bütün Bilgilerim Ellerinde ‘Bana 10 yıllık yaşadıklarımı, çocuklarımın nerede yaşadığını ayna gibi tutular. Telefonunu asla kapatma dediler.

Eve eşimi sakinleştirmeleri için 2 polis gönderdiklerini söylediler. Onlar da eve gidiyor eşime ‘Operasyon çok gizli kimseye söylemeyeceksin. Kimse ile konuşmayacaksın, biz eşinin hayatını kurtarmaya çalışıyoruz’ diyor. Trabzon’a Yola Çıktım ‘Bana aracına bin yola çıktı, biz seni yönlendireceğiz, Trabzon emniyetinden arayacağız diyorlar. İnsanı adeta robotlaştırıyorlar. Yola giriyorum, zaman, zaman yol kenarına çek diyorlar ve soru soruyorlar. Tam Sürmene’den geçerken bana ‘Dün gece senin banka hesaplarını boşaltmak için banka zorlanmış ama para çekememişler hala paralarının peşinde olabilirler, sen Sürmene Ziraat bankasına git ve acilen paranı çek ve bizden haber bekle’ diyorlar.

Ben de diyorum ki, ‘Araklı’ya yaklaştım, oradan çekeyim.’ Bankaya gidiyorum hesabımdaki 21 bin TL’yi çekiyorum.’ Evdekiler Harekete Geçiyor ‘Aynı anda ev ile de irtibatlılar. Evdekiler eşime ‘Eşinin bankadan çektiği para bizde, bu para sizin onu güvenceye aldık. Sonra da bana, ‘Biz eşine 21 bin TL verdik sendeki para Emniyetin parası  onu PTT’den bizi hesabımıza yatır.’ diyorlar. Bende Araklı’dan ATM’den parayı hesaba yatırıyorum. Ancak bu arada Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık diye eşim aranıyor ve durumunun nasıl olduğu ambulans gönderip, göndermeme soruluyor.

Eşim iyiyim diyor. Para yatırıyorum. O arada eşime evde ne kadar para olduğun ne kadar altın olduğunu soruyorlar ve  onları da eşinin kurtarılması için bir çantada topla diyorlar.’ Kredi Çekerken Ayıldım ‘Bana bu kez ‘Sürmene Ziraat bankasına git oradan kredi çek diyorlar. Bankaya gidiyorum, Banka 15 dakika sonra açılıyor. Kredi çekmek için koltuğa oturuyorum, üzerimdeki büyü bir anda çözülüyor. Ancak eşim o anda bir taksi ile yola çıkmış, Dernekpazarı’na inmiş ve altınları orada bozduramamış. Sonra telefondaki kişi, ‘Tanıdık olmasın, operasyon çok gizli, yabancı bir taksi ile Arsin’e git orada kuyumcuda altınları bozdur.’ diyor. Başkanı Arıyorum ‘Bu sırada ben ayılıyorum, kredi verecek olan bayanın kulağına ‘galiba dolandırıldım’ diyorum ve  dışarı çıkıyorum. Telefonumu bloke etmişler. Başkanın telefonunu buluyorum ve başka bir telefondan arıyorum. ‘Başkanım bugün olanlar doğru mu’ diyorum. Başkan ‘Sabah beni de aradılar bunlar dolandırıcı’ diyor.’ Koşmuya Ulaştım ‘Hemen komşu bir kadına ulaştım git eve eşime bak dedim. Eşim evden çıkmış ve bir araçla gitmiş. Aracı buldum çıkardım ona ulaştım, ‘Çarşıya indirdim’  dedi. Hanım Arsin’de altınları bozduruyor ve parayı yine ATM’den yatırıyor hala telefonu açık. Sonuçta 31 bin TL dolandırıldık. Kimse ben dolandırılmam demesin. Bunları merkezi Şanlıurfa. Nasıl oluyor da biz bankadan para çekerken 1500 TL’den fazla çekemiyoruz da bunlar 31 bin TL’yi çekiyor. Kim var bunların arkasında, bulunsun.’

Hakan Şener / Taka

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol