Öğretmen Diyarı

Trabzon ve Bayburt'ta 13 eğitim kurumu ve 6 yurt kapatıldı
Trabzon'da, FETÖ ile bağlantısı olduğu değerlendirilen 11 özel eğitim kurumu, 6 yurt, 1 vakıf, 7 dernek, 1 sendika şubesi ve 9 sendika temsilciliğinin kapatıldığı bildirildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu Kapsamında, 23 Temmuz 2016 tarih ve 29779 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 667 Karar Sayılı olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname'nin 2. maddesi ile Trabzon ilimizde 11 özel eğitim kurumu, 6 özel öğrenci yurdu, 1 vakıf, 7 dernek, 1 sendika şubesi ve 9 sendika temsilciliği kapatılmış olup, konuya ilişkin iş ve işlemler valiliğimiz emri ile oluşturulan komisyonlar marifeti ile yerine getirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

- Bayburt

Bayburt 'ta da FETÖ ile bağlantısı olduğu değerlendirilen 2 okul, 2 sendika şubesi, 5 dernek, ve 1 vakfın kapatıldığı bildirildi.

Bayburt Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu 23.07.2016 tarih ve 29779 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 667 Karar Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname'nin 2. maddesi Kapsamında mal varlıkları, alacak ve hakları, belge ve evrakı Hazineye ve Vakıflar Genel Müdürlüğüne bedelsiz olarak devredilmiş sayılan ve ilimizde faaliyet gösteren 2 okulun, 1 vakfın, 5 dernek ile 2 sendika şubesinin tespit işlemleri ortak çalışma ile yapılmış ve tutanağa bağlanarak mühürlenmiştir."

Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim