Öğretmen Diyarı

Torba Tasarı Tamam, 15000 Polis
 İstihdam Edilecek Meclise giden torba tasarının bazı maddeleri kabul edildi, 15000 polis istihdamı gerçeğe dönüşüyor. 
Geçtiğimiz günlerde içinde son derece önemli maddelerin bulunduğu torba tasarının meclise gideceği, ilgili kararların verilmesinin ardından faaliyete geçirileceği bilgisi paylaşılmıştı.

Bu torba tasarı içinde şu konular yer alıyordu ve aslında son derece önemli konular: Zorunlu trafik sigortalarının primlerine yönelik bir düzenleme ve sonuç itibariyle işi standarta bağlayacak bir düzenleme bunun beraberinde GSS prim borçlarının 25 yaş ve altı gençlerden alınmaması, varolan borçların da silinmesi, 15000 polisin istihdam edilerek kolluk kuvvetlerinin güçlenmesine ve desteklenmesine olanak sağlamak, 65 yaşını doldurmuş kimsesiz kişilere maaş bağlanması 2610 sosyal güvenlik denetmeni kadrosunun alınması...

Torba tasarı tamam, polis alımları gerçekleştirilecek. Meclise gönderilip fikir alışverişine ve oylamaya sunulan torba tasarı kapsamında gerekli oy çokluğu sağlanmış durumda. Meclis 15000 polisin istihdam edilmesini onayladı, bu kapsamda 15000 polis memuru alımı gerçekleştirilecek. Ayrıca GSS prim borçlarının 25 yaş ve altı kişilerden tahsil edilmesi konusundan da dönülerek, 25 yaş ve altındaki kişilerin bulunan borçları da silinecek. Bu yaş grubundaki kişilerden GSS primi ödenmesi beklenmeyecek. Meclise sunulan torba tasarı kapsamında toplamda 7 madde onaylanmış durumda. Bu maddelerden bir tanesi de kanayan yara terör ve suç faaliyetlerine ilişkin yeni bir düzenlemeyi beraberinde getiriyor. Suç faaliyetlerine yönelik fon sağlanmasını ve faaliyetleri denetleyebilmek adına görev yapacak olan Mali Suçları Araştırma Kurulu yetkileri ve işleyişi de düzenlenmiş durumdadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim