Öğretmen Diyarı

Toplu gönderilen SMS\'ler şimdi de yuva yıkıyor

Cep telefonlarına toplu olarak gönderilen SMS mesajları, artık yuva yıkıp, ocakların sönmesine de yol açabiliyor. Buna da, erkek ,

kadın ayrımı yapılmaksızın performans arttırıcı ürün setlerini pazarlamak amacıyla gönderilen SMS'lerde, daha önce hiç alışveriş yapmamış olmalarına rağmen, bu firmalardan sürekli alışveriş yapan, "sadık müşteri imajı"nın oluşturulması yol açıyor.

EŞLERİ ÇILDIRTAN MESAJ

Erkek, kadın ayrımı yapılmaksızın 'Son fırsat' sloganıylacep telefonlarına gönderilen bu SMS'lerde, "Sevgili müşterimiz, bizden daha önce siparişte bulunmanız nedeniyle Perfect Love marka cinsel performans setini, 219 TL yerine, kargo dahil 29 TL'den almaya hak kazanmış bulunmaktasınız" deniliyor. Ankara 'daki bir sabit telefona ait olan bu sipariş hattı arandığında, siparişvermek için yapılan tuşlamalara, ışık hızıyla anında yanıt veriliyor.

Gönderilen bu SMS mesajlarının eşler tarafından görülmesi ise aile içinde tatsız tartışmaları beraberinde getiriyor. Cep telefonu aboneleri, mesajda yer alan 'Sevgili müşterimiz', "Daha önce siparişte bulunmanız nedeniyle" gibi ibareler yüzünden kendilerini ifade etmekte zorlanabiliyor ve eşlerini bunun doğru olmadığı yönünde ikna etmek zorunda kalabiliyor. İkna edemediği takdirde ise sorun daha da büyüyebiliyor.

Radyo D, CNN Türk ve SlowTürk radyolarının Teknik Direktörü Murat Duran'ın şikayeti üzerine arkadaşımız Birol Öner, cep telefonlarına gönderdiği SMS mesajlarıyla cinsel performans arttırıcı ürün setlerini pazarlayan Deva adlı şirketin sipariş hattını aradı. Verilen yanıtta, söz konusu SMS mesajlarının daha önce sipariş verilsinya da verilmesin, herhangi bir ayrım yapılmaksızın, aktif olarak kullanılan tüm cep telefonu hatlarına toplu mesaj olarak gönderildiğini öğrendi.

 
\"Radikal\"
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim