Öğretmen Diyarı

TOKİ BAŞKANI AÇIKLADI; SURİYELİLERE EV VERİLECEK Mİ?
 Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın “Suriyelileri TOKİevine yerleştiririz” açıklamasından sonra bürokratlar eldeki konut envanterine ilişkin çalışma başlatırken, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Henüz bize verilmiş bir görev yok. Ancak TOKİ’nin elindeki konutlardan, seçilen Suriyelilere bedeli karşılığında konut verilebilir” dedi.
BEDAVAYA EV OLMAZ

TOKİ Başkanı Ergün Turan, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı, Ahıska Türklerine verildiği gibi Suriyelilere de TOKİ konutu verilebileceğini söyledi. Bize henüz bir görevlendirme yapılmadı ama yapılırsa Ahıskalılara verildiği gibi, Suriyelilere de borçlandırma suretiyle elimizdeki konutlardan verilebilir. Bu konutlar belli bölgelerde, herhalde seçilecek Suriyeli ailelere de verilebilir. Bedeli neyse o fiyattan uzun vadeli ödeme koşullarıyla verilebilir. Çünkü TOKİ kâr amacı gütmediği için zaten vatandaşa da maliyetinden konut satıyor. Suriyelilere de maliyet fiyatına olabilir. Ahıska Türklerine Erzincan’da 500-600 civarında konut, bedeli karşılığında verildi. Yani kimseye bedava konut verilmeyecek.” 

SURİYELİLERE ÖZEL PROJE Mİ YAPILACAK?

Hürriyet'te yer alan habere göre; Turan, "Suriyeliler için özel projeler yapılabilir mi?" sorusuna ise “O da olabilir. TOKİ bu konuda uzman bir kuruluş, yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da Somali’de, Sri Lanka’da afette evlerini kaybedenlere konutlar yaptı” yanıtını verdi.

ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin gazetelerde yayınlanmasının ardından bürokratların da eldeki konut envanterine ilişkin çalışma başlattığı öğrenildi. 

ÜLKEHABER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim