Öğretmen Diyarı

Tokat'ta kaybolan çocukların ailelerinin buruk bayramı
 Tokat'ın Reşadiye ilçesinde, yaklaşık 6 ay önce evlerinin önünde oynarken kaybolan 8 yaşındaki Bayram Erol ile 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşcı'nın aileleri, Ramazan Bayramı'nda da çocuklarından gelecek haberi umutla bekliyor
İlçe merkezindeki evlerinin yakınında oynarken 29 Aralık 2015'te kaybolan Bayram Erol ile Dursun Kaan Taşçı, devlet vatandaş iş birliğiyle tüm imkanların seferber edildiği uzun süren arama çalışmalarına rağmen bulunamadı.

Kayıp çocuklardan Bayram Erol'un annesi Adile Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuğunun yaklaşık 6 ay önce kaybolduğunu hatırlattı.

Yapılan aramalara rağmen Bayram ve Kaan'dan herhangi bir iz bulunamadığını vurgulayan Erol, "Çocuklarımızın ölü mü sağ mı olduğunu öğrenmek istiyoruz. Aylardır bir haber bekliyoruz. Bayram geldi içimiz buruk, üzgünüz. Anne olan bilir. Yastığa başımı koyunca 'Allah'ım çocuklarımızın ölü ya da sağ bulunması için yardım et' diye dua ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bayram için çocuklarına bayramlık aldığını dile getiren Adile Erol, şunları kaydetti:

"İkizi Berat'a bayramlık aldım ama Bayram'a alamadım, bu benim için ölümden ağır oldu. Allah rızası için çocukları gören, bilen varsa bize haber etsin. Yüreğimiz yandı. Ölüsü ise ölüsü, yaşıyor ise sağ bulunsunlar. İnşallah sağlıklı ve sıhhatlidirler, ümidimizi kesmedik çocuğumuzu görene kadar. Bir an önce çocuğumuza kavuşmak istiyoruz. Çocuklarımız yakın bir yerde kayboldular. Dağda, taşta değil. Ya kaçırıldılar ya da suya düştüler ama suya düşseydiler şu ana kadar bulunurdu."

Dursun Kaan'ın dedesi Dursun Taşçı da çocuklarının bulunacağı ümidiyle yaşadıklarını belirterek, onlardan haber getirecek kişinin kendilerine adeta dünyayı bağışlayacağını söyledi.
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim