Öğretmen Diyarı

THY 300'den fazla seferi iptal etti

İstanbul'da kar yağışı dolayısıyla havayolu ulaşımında aksamalar sürüyor.
Kar yağışının etkili olduğu Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarında Devlet Hava Meydanları İşletmesinin (DHMİ) karla mücadele araçları apronda kar küreme çalışmaları, özel yer hizmetleri şirketleri de uçaklarda buzlanmayı önleyici ve çözücü sıvı uygulaması yapıyor.

Atatürk Havalimanı'nda yer hizmetleri veren Turkish Ground Services (TGS) de aksaklık yaşanmaması için apronda kurduğu mobil ofisle çalışmalarını sürdürüyor.

300'den fazla sefer iptal edildi

Yağış nedeniyle tarifeli uçak seferlerinde iptaller devam ediyor. 300'den fazla tarifeli sefer iptal edilirken, uçuşu gerçekleşmeyen binden fazla yolcu THY tarafından otelde misafir edilirken, havalimanında bekleyen yolculara ise çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Uçuşu iptal edilen yolculardan Suna Baysan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Almanya'ya gitmek için sabah saatlerinde eşi ve 2 çocuğuyla havalimanına geldiklerini söyledi. Baysan, "Saat 11.30'da uçağımız vardı. Uçuş sürekli ertelendi. En son ise saat 14.00 gibi iptal olduğunu söylediler" diye konuştu.

 

Almanya'da çalıştığını ve Dusseldorf'a gitmek istediğini belirten İlyas Şahin de "2 haftadan beri Türkiye'deydim. Hala bekliyoruz. Yılbaşını havalimanında geçireceğiz" dedi.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim