Öğretmen Diyarı

Teröristlerin listesi yayınlandı
 Adıyaman Emniyet Müdürlüğü kent kırsalındaki teröristlerin fotoğraflarını paylaşarak, vatandaşlardan ihbarda bulunmalarını istedi. İhbarda bulunanlara 300 bin liraya varan ödüller verilecek.
İl Emniyet Müdürlüğü kent kırsalındaki teröristlerin fotoğraflarını paylaşarak, vatandaşlardan ihbarda bulunmalarını istedi.

Broşürler ve afişlerde ihbarların "Alo terör ihbar hattı 140" ile 155 polis, 156 Jandarma telefon hatları ile internet veya yazılı olarak yapılabileceği ifade edildi.
İhbarcıların kimlik bilgileri devlet sırrı olarak gizli tutulacağının aktarıldığı broşürlerde, Adıyaman kırsalında faaliyetlerine devam ettiği bilinen PKK/KCK terör örgütü elemanlarının bilgileri yer alıyor. Afiş ve broşürler Adıyaman Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanarak kent merkezi, ilçeler ve İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk alanındaki bölgelerde dağıtıldı.

300 BİN LİRA PARA ÖDÜLÜ VAR

Listede terör örgütünün Adıyaman sorumlusu olduğu aktarılan Kahramanmaraş doğumlu kod adı Renas olan Veli Temirci için bir milyon, Bitlis doğumlu kod adı Ali Norşin olan Şefik Körman için 300 bin lira, Adıyaman doğumlu kod adı Bezar Elçi olan Abuzer Arıca için 300 bin lira, Diyarbakır doğumlu kod adı Mazlum Amed olan Sinan Donat için 300 bin lira ve Kahramanmaraş doğumlu kod adı Nurhak Elbistan olan Fırat Berkpınar için ihbarda bulunan kişilere 300 bin lira para ödülü verileceği bildirildi.


Kaynak: İHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim