Öğretmen Diyarı

Terör mağduruna iş verilecek

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Sur'daki terör saldırılarında mağdur olanlara yardımların devam ettiğini belirterek, ilçeden ayrılan ailelerden birer kişiye iş verileceğini söyledi.
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristler tarafından kazılan çukurların kapatılması ve patlayıcı tuzaklı barikatların kaldırılması başlatılan operasyonda sona yaklaşıldı. Dün 16 terörist daha öldürüldü. Operasyonda bugüne kadar öldürülen terörist sayısı 202 oldu. Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, sokağa çıkma yasağının sürdüğü 6 mahallede yaşayanlardan yaklaşık 22 bininin göç ettiğini, içeride bin ile 2 bin arasında vatandaş bulunduğunu söyledi.

DEVLET YANLARINDA

İlçede evini terk etmek zorunda kalan halkın mağduriyetini en aza indirmek için çatıştıklarını belirten Vali Hüseyin Aksoy, bugüne kadar yapılan yardım tutarının 7 milyon 700 bin lirayı bulduğunu anlattı.

Bu ay içinde biner lira daha yardım yapılacağını ifade eden Aksoy, "Sur'dan ayrılan ailelerden birer kişiyi istihdam etmeyi planlıyoruz. Bu da o insanlarımızı belirli ölçüde ekonomik katkı sağlayacağı bir imkanı kendilerine sunma adına önemli olduğunu düşünüyoruz" dedi.

1 SİVİL ÖLÜM VAR

Vali Hüseyin Aksoy, HDP'lilerin ilçede sivil ölümlerinin olduğuna ilişkin iddialarını da yalanladı. Aksoy, "Elimizdeki resmi bilgi sadece bir kadın vatandaşımızın yaşamını yitirdiği yönündedir. Bir öğretmenimiz gibi zaman zaman yorgun mermilerin isabet ettiği bazı sivil yaralılarımız da var" diye konuştu.

Star Gazetesi
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim