Öğretmen Diyarı

Terör eğitimlerine engel olamadı
Ahmet Kaplan

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Cumhuriyet İlkokulu, Mardinkapı İlkokulu/Ortaokulu, Süleyman Nazif İlkokulu, Yavuz Selim Ortaokulu ve Alparslan İmam Hatip Ortaokulunda okuyan yaklaşık 4 bin 500 öğrenci, okulları teröristlerce yakıldığı için mağdur oldu.

Terör saldırıları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalarak, başka ilçe veya kentlere yerleşen aileler, görevlendirilen öğretmenler tarafından çocuklarının eğitimden geri kalmaması için tek tek ziyaret edildi. Bu kapsamda yaklaşık 3 bin 500 öğrenci, yeni ikamet adreslerine en yakın okullara nakledildi.

Bin öğrenciye de merkez Yenişehir ilçesinde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 32 derslikli okul tahsis edildi.

Öğrencilerin tamamına ulaşıldı

Sur İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Uçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerin eğitimden geri kalmaması için yürütülen çalışmalar kapsamında öğretmenler vasıtasıyla tüm öğrencilere ulaştıklarını belirterek, "Bu, tamamıyla devletimizin, Bakanlığımızın desteğiyle yapılan bir çalışmadır. Bu imkan ve hizmetleri duyan her gün 3-5 aile, çocuklarının okulumuza nakli için başvuruda bulunuyor." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın portresini çizdiler

Devlet tarafından sağlanan eğitim imkanından büyük mutluluk duyan öğrenciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duydukları sevgiyi göstermek için portresini çizdi.

Öğrenciler, kendileri için tahsis edilen okulda eğitim görmekten, sunulan imkanlardan mutluluk duyduklarını belirtti
Anadolu Ajansı


memurlar.net
Anahtar Kelimeler:
TerörçocukEĞİTİM

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim