Öğretmen Diyarı

Taşerona Kadrolar Verilmeye Başlandı (Kadro alamayan taşeronlar hangi tarihi bekleyecek?)
 Karayolları Genel Müdürlüğü taşerona kadroyu veren ilk isim oldu. Peki diğer taşeron çalışanları ne olacak?

Geçtiğimiz günlerde ülke gündemini ve meclisi epey meşgul eden taşeron işçilerinin kadroya alınması hadisesi, nihayet yanıtlanmıştı. 720 bin taşeron işçisinin gerekli sözleşme şartları ve niteliklerini taşıdıkları takdir de kadroya geçirileceği bilgisi verilirken, diğerlerinin de ilgili tazminatları ödenerek işlerine son verilecekti. Peki bu sözleşme şartlarından dolayı işsiz kalan kişiler veya kadro fırsatı bulamayanlar ne yapacak, şeklinde tartışmalar sürerken; tartışmalara bir yenisi daha eklendi.

Taşeron işçilerine ilk fırsatı sunan kurumun Karayolları Genel Müdürlüğü olması, gündemde epey yer tutmuştu bilindiği üzere. Karayolları Genel Müdürlüğüne alınacak 3500 taşeron işçisi için ilgili ek protokolün imzalandığını da yine bakan sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklama ile duyurmuştu. Bizlerde kpsscafe.com.tr olarak sizlere ulaştırmıştık. Konu tam kurumların kadro vermeye başladığı haberlerine gelince de tartışmalar büyümeye devam etti.

Karayolları Genel Müdürlüğü kadroları vermeye başladı ancak, diğer taşeron işçilerine kadro imkanının ne zaman sunulacağı son derece merak konusu haline gelmiş durumda. Taşeronda kadro bekleyen işçilerin hep merak ettikleri soru şu: " Diğer kurumlar kadroları ne zaman verecek, açıklama yapılacak mı? "  Kurumlardan taşeron konusunda net bir tarih isteniyor ki en azından taşeron işçilerinin heyecanlı ve meraklı bekleyişlerinin son bulması adına. 720 bin taşeron işçisinin kadroya kavuşacağı tarih için şuan herhangi bir açıklama yapılmaması konudaki meraklı bekleyişin ve tedirginliğin de sürmesine neden oluyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim