Öğretmen Diyarı

Taşeron işçilere kadro detayları beklentileri karşılamadı !
  Taşeron işçilere kadro verileceğinin açıklanmasının ardında konu ile ilgili her cepheden tepkiler yağmaya başladı.
Taşeron işçiye asıl işi yapan ayrımı yapılmadan kadro verilmesi ile ilgili geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklama yaptı. Aynı gün akşamına da Maliye Bakanı Naci Ağbal Taşerona kadro ile ilgili detaylar verdi. Taşeron işçiye verilen kadro KPSS sınavına giren atama bekleyenleri rahatsız ederken, Taşerona kadro detayları ise taşeron işçileri rahatsız etti.

naci-agbal-taseron-isci-kadro.jpg

Taşeron işçiler kadro beklerken maaşlarında düzenleme başta olmak üzere bir sosyal hakları olacağını hayal ederken Maliye Bakanı’nın açıklaması ile hüsrana uğradılar. Taşeron işçilerin maaşlarının aynı kalacağı, alımın sınav ile yapılacağı, 3 yılda bir sözleşme yapılacağı, geriye yönelik tazminat gibi haklardan vazgeçileceği gibi hususlar kadro bekleyen taşeron işçileri hayal kırıklığına uğrattı.

My memur olarak tarafımıza iletilen mesajlar, mailler ile haberlerimizde bulunan yorumları değerlendirdiğimizde yeni bir 4/C mağduriyetinin yaşanacağını düşünmekteyiz. Her zaman belirttiğimiz gibi Meclise tasarı gelmeden kesin bir yorum yapmak zor. Lakin bilinen bir durum var ki, buda; taşeron detaylarının beklentileri karşılamadığıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kadir 2 yıl önce

binlerce ünüversite mezunu boş gezerken aldığınız hakları beyenmemek haksızlık deyilmi hıııııııı