Öğretmen Diyarı

 Taner Yıldız son rakamları açıkladı! İşte ölü sayısı

 Taner Yıldız son rakamları açıkladı! İşte ölü sayısı 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin sayısının 283'ye yükseldiğini bildirdi.

 

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin sayısının 283'ye yükseldiğini bildirdi. Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, faciada hayatını kaybeden 283 işçinin cansız bedenlerinin ailelerine peyder pey teslim edildiğini, sadece 8 işçinin cesedinin teslim edilmediğini belirtti. Bugün itibarıyla yangın noktasının konveyör sistemine sıçradığını, bunun da aralıksız sürdürülen kurtarma çalışmalarını aksattığını dile getiren Yıldız, konveyördeki söndürme çalışmalarının olumlu gittiğini, madendeki karbonmonoksit seviyesinin düşmeye başladığını, bunun da yangının küçüldüğü anlamına geldiğini ifade etti. Yıldız, yangının tamamen söndürülmediğini ancak 3-4 saat içerisinde söndürülmesi halinde kurtarma faaliyetlerine daha hız verileceğini kaydetti.
"İki bloğa henüz ulaşılamadı"
Maden içerisinde 2 bloğa henüz ulaşılamadığını ifade eden Yıldız, "Bugün itibarıyla daha dikkatli olmamız gerekiyor, buradaki yoğunluğun bir gösteriye dönüşmemesi gerekiyor. Biz bütün işçi kardeşlerimizi çıkaralım, ondan sonra kim ne yapmak isterse daha rahat bir şekilde yapacaktır" dedi.  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da şu anda hastanelerde 27 yatan hastanın bulunduğunu, durumu iyi olanların ise gün içerisinde yapılacak kontrollerin ardından taburcu edilebileceğini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim