Öğretmen Diyarı

Tacizci öğretmen hakkında 10 yıl sonra suç duyurusu
PAŞA ALYURT Ankara

Yıllar önce eski sınıf öğretmeni K.Ö.’nün cinsel istismarına maruz kaldığını iddia eden 21 yaşındaki üniversite öğrencisi D.A. savcılığa suç duyurusunda bulundu. İddiaya göre olay Manisa’nın Akhisar ilçesinde 2005-2006 eğitim-öğretim dönemi arasında Akhisar’da bir ilköğretim okulunda gerçekleşti. Sınıf öğretmeni K.Ö.’nün ödev ve benzeri bahanelerle D.A.’yı birçok kez öğretmen masasına çağırarak vücudunun belirli noktalarına dokunarak cinsel istismarda bulunduğu öne sürüldü. Olayın yaşandığı öne sürülen dönemde D.A.’nın ailesinin okul müdürüne bu durumu anlattığı, okul müdürünün K.Ö.’yü uyardığı, ancak okuldan uzaklaştırılmasıyla ilgili bir işlem yapılmadığı belirtildi. 

Üniversite öğrencisi 21 yaşındaki D.A., ilköğretim 5. sınıfta yaşadığı olayı bir türlü unutamayarak kendisi gibi K.Ö.’nün cinsel istismarına maruz kaldığını düşündüğü eski sınıf arkadaşlarına sosyal medya aracılığıyla ulaştı. Buradan yola çıkarak biraraya gelen eski sınıf arkadaşları savcılığa giderek bu konuyla ilgili ifade verdi. Savcı ayrı ayrı değerlendirdiği dosyada K.Ö.’nün eski kız öğrencilerinin ifadelerinin birbiriyle uyuştuğunu gördü. Emekli öğretmen K.Ö. ise iddiaları redderek böyle bir şeyin yaşanmadığını, kendisine iftira atıldığını öne sürdü.
Ailelerine tehdit 
Mağdur olduklarını dile getiren dönemin bazı kız öğrencilerinin şikâyette bulundukları, ancak ailelerinin tehdit edildikleri için davayı geri çektikleri ifade edildi. Emekli öğretmen K.Ö.’nün cinsel istismarda bulunduğu yönündeki iddianame hazırlandığı belirtildi. 


Kaynak: Milliyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim