Öğretmen Diyarı

Sürücülerin Kafası Karıştı!


 

Yerleşim yerleri içindeki ana yollarda hız sınırının 82 kilometreye çıkarılmasıyla birlikte hız sınırı tabelalarında yazan 70 kilometre, 82 kilometreye çıkarıldı. Ancak yalnızca tabelalarda değişim yapan yetkililer, dijital hız göstergelerinde düzenleme yapmadı. Tabelaların aksine dijital ekranlar 70 kilometrede sabit kaldı. Önce tabelada 82 kilometre uyarısını gören, ardından dijital ekranda ‘70 kilometre hız sınırı’ yazısıyla karşılaşan sürücülerin kafasını bir hayli karıştı. “Ceza yemekten korkuyoruz” diyen araç sahipleri 82 kilometre tabelalarına rağmen dijital hız göstergelerinden 70 kilometreyle geçmeye devam ettiklerini aktardı.

Tabelaların hızlı değişimine rağmen dijitallerin yavaş değişmesine anlam veremeyen sürücülerin şikayetleri şöyle:

“Tabelalarda 82 kilometre yazıyor, dijital ekranda 70 kilometre sabit kalmış şimdi ben hangisine uymam gerekiyor bilemiyorum. Burası Türkiye ben 82 kilometreyle geçerim sonra ceza gelir. Açıklama yapan da yok…”
“Şehir içi hız sınırlaması için tabelalarda gösterilen 70 kilometre yerini 82 kilometreye bırakmış, keşke dijital olanlar da adı gibi dijital şekilde hemen güncellenseydi. Şimdi bize 82 km ile geçersek ceza kesilir mi?”
“Yol kenarındaki tabelada hız sınırı 82 kilometre olarak gösteriliyor ama dijital tabela aktif değil herhangi bir bilgi yer almıyor.”

Kaynak: www.sikayetvar.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim