Öğretmen Diyarı

Suriyeli Öğretmenler İsyan Etti
 Şanlıurfa'da sahte diplomalarla öğretmenlik yapan Suriyeli şahıslar, iş bulamayan Suriyeli öğretmenleri öfkelendirdi. Öğretmenler protesto gösterisi düzenledi.
Suriye'de para karşılığı hazırladıkları sahte diplomalarla Şanlıurfa'ya gelen şahısların öğretmen olarak okullarda görev yaptığını iddia eden bir grup Suriyeli öğretmen, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek protesto gösterisi düzenledi.

YÜZDE 30'U SAHTE DİPLOMALI

Şanlıurfa genelinde yaklaşık bin 800 Suriyeli öğretmenin görev yaptığını ve bunların yaklaşık yüzde 30'unun sahte diploma kullandığını iddia eden Suriyeli öğretmenler, bu nedenle kendilerinin iş bulamadığını iddia etti.

DİLEKÇELER SONUÇSUZ KALDI

Suriye'de Milli Eğitim Bakanlığı'nda müfettiş olarak görev yaptığını ve savaş nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kaldığını söyleyen Ekrem Mansur, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bu konuda defalarca dilekçe verdiklerini fakat herhangi bir sonuç alamadıklarını söyledi.


ŞUBE MÜDÜRÜNÜN İSTİFASINI İSTEDİLER

Eylemcilerin ellerinde tuttukları Türkçe ve Arapça dövizlerde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli bir şube müdürünün istifasını istemeleri dikkat çekerken, diğer dövizlerde ise "Haksiz ve adaletsiz işten çıkarmalara son","Suriyeli öğretmenler olarak onurumuzla ve namusumuzla alay edilmesinden bıktık", "Sayın vali duy sesimizi" şeklinde yazıların olduğu gözlendi.MÜDÜRLÜK: AÇIKLAMA YAPMAYACAĞIZ

Eylemlerini yaklaşık bir saat sürdüren grup sessiz bir şekilde dağılırken İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise bu konuda herhangi bir açıklama yapamayacaklarını belirtti.

Kaynak: Haberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim