Öğretmen Diyarı

Sosyal medya paylaşımı dolayısıyla işten çıkarılan öğretmen açtığı davayı kazandı
Özel Maya Okulları'nda, öğretmenlerin hesabına yatan Eğitim Öğretim Destek Ödeneği elden geri istenmiş, bu karara tepki gösterip sosyal medyadan paylaşan öğretmen işten çıkarılmıştı. İşten çıkarma kararına tepki gösteren ve dava açan öğretmen Ahmet Yeşil'in başlattığı hukuk mücadelesi kazanımla sonuçlandı.

DEVLET BÜYÜKLERİNE HAKARET İDDİASI

Karara ilişkin soL'a açıklamalarda bulunan Yeşil, işten çıkarılma kararı sonrası okulda inceleme yapan MEB müfettişlerinin kendisine "Devlet büyüklerine sosyal medya hesabından hakaret edip etmediğini" sorduğunu, okul yönetiminin kendisine baskı uygulamak için Facebook paylaşımlarının çıktısını alıp müfettişlere ilettiğini söyledi.

Bu süreçte devam eden mahkemeden, bilirkişi raporu doğrultusunda önemli bir karar çıktığını aktaran Yeşil, mahkemenin sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek işten çıkarılma kararını keyfi ve hak gaspı olarak değerlendirerek işe dönüş kararı verdiğini söyledi.Kaynak: http://haber.sol.org.tr/toplum/sosyal-medya-paylasimi-dolayisiyla-isten-cikarilan-ogretmen-actigi-davayi-kazandi-196035

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol