Öğretmen Diyarı

Sosyal Medya'da Terör Yanlısı Paylaşım Yapanların Başı Yanacak !
 Başarısız olan darbe girişiminden sonra sosyal medya da terör yanlısı paylaşım yapanların başı yanacak. Terör yanlısı paylaşım yapanlar emniyete bildirilecek.  

Bilindiği gibi 15 Temmuz 2016 ve 16 Temmuz 2016 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bulunan FETÖ 
üyesi askerlerin darbe girişimi meydana geldi. 

İlk zamanalrda Genelkurmay Başkanlığının içerisinde çatışma gerçekleşerek Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar darbeci askerler taarfından rehin alındı. Daha sonra Meclis, Milli İstihbarat Teşkilatı ( MİT ) ve Emniyet Genel Müdürlüğüne darbeci askerler tarafından saldırı gerçekleşti. 


 Olay bu şekilde süre gelirken sosyal medya kullanıcıları ise gerek hükümet yanlısı gerekse darbe girişimi yanlısı olarak paylaşımlarda bulundular. Yapılan paylaşımlarda içerik olarak emniyet tarafından olayların son bulmasında ve siber emniyet güçleri tarfından çeşitli araştırmalar yapılacaktır. 

Emniyet Genel Müdürlüğü hükümet aleyhine kara propaganda içeren paylaşımların ve çağrıların artması üzerine harekete geçti ve bu tür paylaşım ve içeriklere karşı duyarlı olunması uyarısında bulundu.

Vatandaşlardan sosyal medya üzerinden terör faaliyetlerini destekleyen ve suç unsurları içeren profil ve sayfaları siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr, siber@egm.gov.tr, siber.ankara@egm.gov.tr, siber.istanbul@egm.gov.tr adreslerine bağlantı adresi ve ekran görüntüsüyle bildirmelerini istendi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim