Öğretmen Diyarı

SON DAKİKA! O seri katil Çeşme'de! İşte detaylar
 Polis seri katilin peşinde
İstanbul'da Fatma Öğretmen'i öldüren ve 2 cinayeti daha olduğu anlaşılan seri katil Atalay Filiz'in izine İzmir'in Çeşme ilçesinde rastlandı. Filiz'in Hadımköy'deki deposunda ise çok sayıda kitap ve CD ele geçirildi.
Tuzla’da Tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'nın geçtiğimiz Cuma günü  vahşice öldürülmesi sonrası seri katil Atalay Filiz adeta Türkiye gündemine oturdu. Biyoloji Doktora öğrencisi Filiz’in, Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta mühendis olan oğlu Göktuğ Demirarslan ile genç mühendisin sevgilisinin de katili olduğu öğrenilince, Emniyet adeta seferber oldu. Ankara’da 3 yıl önce işlenen o cinayetin yanı sıra, sevgilisi 6 yıl önce Fransa’da esrarengiz şekilde ortadan kaybolan Atalay Filiz ‘in yakalanması için polisin yanı sıra İstihbarat birimleri de çalışma başlattı. Atalay Filiz’i gördüğünü iddia eden binlerce kişi şüphelinin yakalanması için Polis İhbar Hattı 155’i aradı.
İZMİR’DE ÇIKTI

O ihbarlar araştırılınca, şüphelinin cinayetten 2 gün sonra İzmir’e geçtiği anlaşıldı. İstanbul Polisi, bunun üzerine İzmir’e özel bir ekip gönderdi. Araştırmalarda, Filiz’in kendisini Ömer B., olarak tanıtarak, bir öğrenci evinde kaldığı anlaşıldı. Atalay Filiz’in Bodrum’a gideceğim diyerek evden ayrıldığı öğrenildi. Soruşturmayı çok yönlü değerlendiren dedektifler, Atalay Filiz’in Yunanistan’a kacabileceği üzerine çalışma başlattı. Atalay Filiz’in önceki günde İzmir’de görüldüğü ihbarları üzerine polis, seri katilin geri dönmüş olabileceğini değerlendirdi. Çok zeki olduğu bilinen Filiz’in, “yurt dışına kaçtı” görünümü vererek polisten kurtulmaya çalışmayı planlamış olabileceği belirtildi.
DEPODA ARAMA

Cinayet masası dedektifleri, şüphelinin kaçak yollarla yurt dışına kaçma ihtimali üzerine araştırma başlattı. Çalışmalar sürerken, Emniyet’e ihbar yağmaya devam etti. Polisi arayan bir kişi, Atalay Filiz’in Hadımköy’deki bir sanayii sitesinde Furkan A., adına depo tuttuğunu söyledi. Dedektifler, depoda arama yaptı.  Atalay Filiz’in depoyu tutmak için ailesinden para aldığını değerlendiren polis, seri katilin pilot olan babasını Emniyet’e çağırdı.
ÇOK SAYIDA KİTAP ÇIKTI!

Atalay Filiz’in, Hadımköy’de tuttuğu depoda yapılan aramalarda, konteyner içerisinde sandık ve bisiklet ele geçirildi. Sandığı açan polisler, Filiz’e ait özel eşyalarla, çok sayıda kitap ve CD buldu.  CD’lerin uzmanlarca inceleneceği öğrenildi.
Atalay Filiz’in önceki günde İzmir’de görüldüğü ihbarları üzerine polis, Atalay Filiz’in geri dönmüş olabileceğini değerlendirdi. Ancak son gelen bilgiler Atalay Filiz’in halen Çeşme’de olduğunu ortaya koydu.
POLİS: BU NUMARAYI ARAYIN

İstanbul polisi vatandaşlardan gelecek seri katil ihbarı için bir hat tahsis etti. Vatandaşlardan
0212 214 40 30 numaralı telefona konuyla ilgili ihbarları iletmeleri istendi.

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim