Öğretmen Diyarı

Son Dakika: 2010 KPSS İptal Edildi ! 80 Bin Memurun Memuriyeti Tehlikede
2010 KPSS İptal Edildi 80 Bin Memurun Memuriyeti Tehlikede

Ankara  1'inci İdare Mahkemesi tarafından daha önce Eğitim Bölümleri kısmı iptal edilen 2010 KPSS 'ye ait Genel Yetenek- Genel Kültür  bölümü konusunda da iptal kararı aldı. Bu ne demek ? Bu söz konusu sınavların sonuçlarına göre ataması yapılan on binlerce memurun memuriyetlerinin de tehlikeye girebileceği demek. 
80 Bin Memurun Memuriyeti Tehlikede

 
 
2010 KPSS sonuçlarının tümü bu karara göre ortadan kalkmış oldu. 2010 KPSS sonuçlarına göre 80 bin kişi atanmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 2010 KPSS'ye hile yapıldığı iddiasıyla söz konusu sınavın Eğitim Bilimleri bölümü iptal edilmişti. Sadece ilgili bölümün iptal edilmesinin doğru olmadığı, ve GY-GK 'ninde iptal edilmesi gerektiği yönünde dava açılmıştı. Ankara 1'inci İdare Mahkemesi 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı (2010 KPSS) Genel Yetenek - Genel Kültür bölümünün de iptal edilmesi yönünde karar aldı.

Gelişmeleri takip etmek için kamu haberleri merkezini takip edin.
Haberimizin başında da belirttiğimiz üzere ilgili sınav sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına 80 bin kişi atandı. Söz konusu puanların iptal edilmesi ile birlikte bu sınav sonuçlarına göre atanan memurların memuriyetlerininde tehlikeye girdiği söylenebilir. Gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.
Kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını ( iphone ve android ) indirerek gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.

Kaynak: Kamupersoneli.net | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sosyalbay 1 yıl önce

Bu nasıl bir saçmalıktır şimdi. Aradan 6 yıl geçmiş, FETÖ ye bağlı olanlar tespit edilmiş ama hala 80.000 memurun hepsini zan aktında bırakan bir haber. Aradan yıllar geçmiş bu insanlar tekrar sınava girse başarılı olamaz zira konuları unutmuşlardır. Kimin kimlerle bağlantılı okduğu belli, daba önceki yıllarda aldığı notlar belli, hangi dersaneye ya da FETÖ evlerine, kurslarına vs.. gittiği belli. Alırsın bunları görevden olur biter. Herkesi kopyacı gibi gösterip zan altında bırakan bir haber yapan sizlerin de niyetinden şüphe ediyorum.

Avatar
Ali 1 yıl önce

O hırsızların bir an önce görevinden el çektirilmesi gerekir bu kadar emek hırsızının hala memuriyetleri niye devam ediyor anlamış değilim bunlar vatan haini fetonun piçleri hem bu devletin ekmeğini yiyip hem de devleti devirmek istediler başbakana sesleniyorum
Hakkaniyet nerede #

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim