Öğretmen Diyarı

Sokağa çıkma yasağı olan yerlerde ALES'e nasıl girilecek?

Çevre illerde yapılacak ALES'e girecek adaylar, belgelerini göstererek polis veya jandarma kontrol noktalarından geçebilecek
Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, çevre illerde yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) girecek adayların belgelerini göstermeleri halinde kontrol noktalarından geçişine izin verilecek.

Kaymakam İbrahim Çenet, sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, ilçede kamu düzenini yeniden tesis etmek üzere dün sokağa çıkma yasağı başlatıldığını anımsattı.

Çenet, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ancak pazar günü bazı öğrencilerimiz Hakkari ve Van'da ALES'e girmek için uzun zamandır sınava hazırlanıyorlardı. Biz Sayın Valimiz ve Emniyet Müdürümüz ile konuyu görüştük. 22 Kasım Pazar günü ALES'e giriş belgesini polis veya jandarma noktalarımızda arkadaşlarımıza gösterenlerin geçişlerine izin verilecek ve sınava girişleri böylece sağlanacaktır."

Hakkari Valiliğince Yüksekova'da artan terör olayları nedeniyle, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi için dün 20.00'den geçerli olmak üzere, ikinci duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, ilçe merkezine giriş ve çıkışlar yasaklanmıştı.

 

Anadolu Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim