Öğretmen Diyarı

Şok iddia: Ünlü fast food zincirinden alınan menüden fare çıktı

ABD’nin California eyaletinde yaşayan Devorise Dixon, popüler bir fast food zincirinden aldığı menüden fare çıktığını öne sürdü.


The Mirror’ın haberine göre; Dixon, restorandan aldığı menüyü yerken bir “kuyruk” gördü. Ve başta bunun tuhaf şekilli bir tavuk olduğunu sandı. 


Fakat daha yakından bakınca Dixon, menüden çıkan şeyin tavuk değil, dondurulmuş bir fare olduğunu fark etti. 


Türkiye'de de şubeleri bulunan fast food zincirinin patronu, Mirror’a yaptığı açıklamada, iddiayı destekleyen herhangi bir kanıt olmadığını söyledi. Dixon ise fare olduğunu iddia ettiğini ürünün fotoğrafını Facebook’a yükledi ve şunları yazdı: 


DİKKATLE BAKTIM VE...

“Isırırken çok sert ve lastik gibi olduğunu fark ettim ki bu da dikkatle bakmamı sağladı. İncelerken de kuyruklu bir fare şeklinde olduğunu gördüm. Bütün vücudumu bir ürperme sardı. O andan beri kendimi tuhaf hissediyorum. Avukata gitme zamanı geldi. Fast food yemeyin!” 


Olaya konu fast food zincirinin sözcüsü, hemen başlatılan soruşturma neticesinde Dixon'ın iddiasını kanıtlayacak bir delile ulaşılmadığını belirterek, “Dünya çapında gıda güvenliği en büyük önceliğimiz ve bu tür iddiaları çok ciddiye alıyoruz” açıklamasında bulundu.

Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim