Soğuk ve Yağışlı hava geliyor / Haritalı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Ankara, Eskişehir, Bolu, Düzce ve Zonguldak ile Konya'nın batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle sağanak, Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak şeklinde olmak üzere, akşam saatlerinden sonra Çanakkale, Edirne'nin güneybatısı ve Balıkesir'in batı ilçelerinde, gece saatlerinden sonra Uşak, Denizli, Aydın ve Muğla'nın iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.


HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.


RÜZGAR :Genellikle doğu ve güneydoğu, doğu kesimlerde kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) ve yer yer fırtına şeklinde (50-70 km/s) eseceği tahmin ediliyor.


UYARILAR


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; akşam saatlerinden sonra Çanakkale, Edirne'nin güneybatısı ve Balıkesir'in batı ilçelerinde, gece saatlerinden sonra Uşak, Denizli, Aydın ve Muğla'nın iç kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.)dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuvvetli (30-60 km/s) ve yer yer fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

    
\"Memurlar.Net\"
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim