Öğretmen Diyarı

SIRALAMA MAĞDURU KATİP ADAYLARI

Sınav yönetmeliği tekrar düzenlenmeli...

Bilindiği üzere Adalet Bakanlığı daha önce yayınladıgı  Yönetmelik ile Katip adaylarına Kpss sıralaması getirdi. Klavye yazma tekniği çok iyi olan bir çok aday kpss sıralaması yüzünden sınavlara katılamadı. Bununla birlikte yüksek puan alan ve sıralamaya giren adaylarda uygulama sınavına katılmayarak diger adayların önünde engel oluşturdu

 

Peki Katiplik sınavında Kpss sıralaması doğru bir karar mı?

 

Katiplik mesleğinde önemli olan katip adayının hızlı ve doğru yazmasıdır. Şu an Adliyelerde hızlı yazamayan katipler yüzünden bir çok sorun yaşanmaktadır. Bu sorunlar defalarca gündeme getirilmesine rağmen yetkililer gerekli düzenlemeyi yapmamaktadır.

 

Sınav yönetmeliği değişmeli

 

Katip olma hayali kuran binlerce aday, BİMER'e sıralama konusunda ki mağduriyetlerini bildirdiği hlade henüz herhangi bir gelişme yaşanmadı. Yetkililerin ADALET BAKANLIĞI MEMUR SINAV, ATAMA VE NAKİL YÖNETMELİĞİ'ni gözden geçirmelerini ve mağduriyetlerinin giderimesini bekliyorlar.

 

Katip adayları, zabıt katipliğinde sıralamanın kalkmasını ve 70 puan barajının sınır olmasını istiyorlar. Sıralamanın sadece İcra katipliğinde geçerli olmasını isteyen zabıt katibi adaylarının gözü kulağı Adalet bakanlığının yapacağı düzenlemede.

 

 

kaynak:  kamuexpress.com'

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim