Öğretmen Diyarı

Sigorta Şirketleri Hasarın Karşılığını Şemsiyeyle Vuran Yolcudan Alacaklar
Habertürk gazetesinden Rahim Ak' ın haberince; İstanbul' da gerçekleşen metrobüs kazasının sebebi olarak görülen şahıstan; sigorta şirketlerince 1 milyon TL' lik bir ödenek alınacak.
Gerçekleşen metrobüs kazası kapsamında neredeyse 1 milyon TL' ye ulaşan bu rakam, kazaya sebep olan şahıs tarafınca ödenecek. 1 Milyon TL' lik bu rakamın içerisinde hangi masraflar yer alıyor? 2 otomobil hurdaya döndü, metrobüs büyük hasar aldı, yolcular yaralandığı için hastane masrafları gerçekleştirildi ve bu tedaviler halen devam etmekte.
Dolayısıyla buradan oluşan maliyetin kabaca hesabı 1 milyon TL' ye ulaşacak. Kasıtlı olarak kazaya sebebiyet vermek, can ve mal güvenliğini tehlike atmak gibi nedenlerle 1 milyon TL' lik masrafa ve yaralanmalara yol açmak eylemlerinden sigorta şirketi ödediği parayı kazanın sebebi olan şahıstan alacak sigorta şirketleri; gerekirse ev, otomobil veya maaş haczine kadar işlemleri götürebilecekler. Yolcular da şikayetçi olma hakkına sahipler.
Kazaya sebebiyet veren yolcuya, diğer yolcular maddi, manevi tazminat davası açma hakkına da sahipler. Çünkü o an metrobüs içerisinde yer alan vatandaşların iş kayıpları, can güvenlikleri gibi konular risk altına girmişti. Metrobüs kazasına sebebiyet veren kişi bu davalar kapsamında, hapis cezasına dahi çarptırılabilir. Kaynak: Habertürk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim