Öğretmen Diyarı

Sigara tiryakilerine kötü haber!

SGK , sigara satışlarından paket başına pay alacağı bir düzenleme hazırlıyor. Bugün yazarı Sadettin Orhan'ın yazısına göre, sigara satışlarından paket başına SGK payı alınacak.

 

Orhan'ın yazısı şöyle:


Sosyal Güvenlik Kurumu'nun uzun süredir üzerinde çalıştığı düzenlemelerde sona yaklaşıldı. Bunlar içerisinde sigara tiryakilerini yakından ilgilendiren konular da var. Yakında Bakanlar Kurulu 'na gelmesi beklenen düzenlemeye göre, sigara satışlarından paket başına SGK payı alınacak. Sigara içenlerin içmeyenlere göre kronik rahatsızlıklara yakalanma riskinin daha yüksek olması ve bu pahalı tedavileri SGK'nın finanse etmesi, böyle bir uygulamayı gündeme getirdi. Düzenleme yasalaşırsa sigaralara paket başı 50 kuruş civarında SGK zammı yapılması bekleniyor. Böylece bir yandan SGK'ya ilave gelir kaynağı sağlanırken sigara içmeyenlerle içenler arasında da adalet sağlanmış olacak.


"DAHA ERKEN ÖLÜYORUZ YA..."

Bu arada haberi paylaştığım sigara tiryakisi bir dostum, düzenlemeyi adaletsiz bulduğunu ifade etti. Sebebini sorduğumda, "Biz sigara tiryakileri evet belki kronik rahatsızlıklara daha fazla yakalanıyoruz. Ama çoğumuz ya emekliliği görmeden ya da emekli olduktan kısa süre sonra ölüyoruz. Sigara içmeyenler bize göre daha uzun süre emekli maaşı alıyor. Biz onlara ses çıkarıyor muyuz" dedi. Aslında bana çok da mantıksız gelmedi, siz ne dersiniz?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
çağlar 2 yıl önce

İyice Suyunu Çıkarttılar Millete Sigarayı Bıraktırmaya mı Çalışıyorlar Yoksa İsyana mı Teşvik Ediyorlar Belirsiz Yakında Allah Esirgesin Ama Suriye Gibi olucaz Gibi Geliyor Durun Bakalım türkiye Nereye Gidiyor ?

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim