Öğretmen Diyarı

Sezen Aksu'nun, Öğretmen emeklisi olan annesi hayatını kaybetti

Taylan YILDIRIM (DHA) 

İzmir’de, bir süre hastanede yattıktan sonra Konak Küçükyalı’daki evinde tedavisi devam ederken bugün vefat eden Sezan Aksu’nun annesi 91 yaşındaki Şehriban Yıldırım için eve ilk olarak belediye doktoru geldi. Belediye doktoru yaptığı kontrolde, Yıldırım’ın, ölümünde şüpheli bir duruma rastlamadı ve normal yollarda hayatını kaybettiği raporu verdi. Bu raporun alınmasından sonra, defin işlemleri başlatıldı. 


İzmir Büyükşehir Belediyesi Cenaze İşleri’nden, gelen araçla cenaze Büyükşehir Belediyesi morguna kaldırıldı. Bu arada özel bir sağlık kurumuna ait ambulans da gelerek evin yakınında bekledi. Şehriban Yıldırım’ın bu sabaha karşı 05.20’de son nefesini verirken kızı Sezen Aksu ile eşi emekli okul müdürü Sami Yıldırım’ın başucunda olduğu öğrenildi. 
Sezen Aksu’nun yardımcıları, ünlü sanatçının büyük acı yaşadığını, herhangi bir açıklama yapacak durumda olmadığını, ancak basın danışmanı aracılığıyla açıklama yapılabileceğini aktardı.Bu arada aralarında İbrahim Tatlıses ile birçok ünlü sanatçının da İzmir’e gelip Sezen Aksu’ya taziye ziyaretinde bulunacakları öğrenildi. Ziyaretlere yönelik evde hazırlıklar da yapıldı. Sezen Aksu’nun yardımcılarının koordinesinde, çalışanlar, eve gıda malzemeleri bulunan poşetler taşıdı. 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim