Öğretmen Diyarı

Seri katil Atalay Filiz'le ilgili dedektiflerden çok çarpıcı iddia! Seri katil yeni bir cinayete mi imza attı?
 Seri katil Atalay Filiz için 2 farklı senaryo
İstanbul’da 12 gün önce öldürülen Fatma öğretmenin ve 3 yıl önce katledilen TÜBİTAK mühendisi ile sevgilisinin katilinin köşeye sıkışmış olabileceği belirtildi.
Polis, ihbar korkusuyla dışarıya çıkamayan Filiz’in kiraladığı evin sahibini rehin almış ya da öldürmüş olabileceği üzerinde duruyor.
İstanbul'da Tarih Öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldüren saldırganın, seri katilin Atalay Filiz olduğunun anlaşılmasının ardından dedektifler, 11 gündür saldırganı yakalamak için gece gündüz çalışıyor. Türkiye’deki cinayetlerle ilgili son zamanların yapılan en önemli polisiye çalışmasında, İstanbul Polisi, öğretmen cinayetinden 1 gün sonra, seri katilin, Tuzla'dan, Kaynarca'ya daha sonra ise İzmit'e gittiğini belirledi. Çalışmalar sürerken, 29 Mayıs'da Atalay Filiz'in İzmir Buca'da görüldüğü iddia edildi. İhbarların yoğunlaşması üzerine, Buca'ya giden dedektifler, Atalay Filiz'in valizlerle yürüdüğü güvenlik kamera görüntüsünü buldu. Bunun üzerine İstanbul'da 6 ekip İzmir'e gönderildi. TÜBİTAK fizik mühendisi Göktuğ Demiraslan'ı, Rus kız arkadaşıyla birlikte 3 yıl önce katleden Atalay Filiz'in İzmir'de görülmesi Ankara Polisi'ni de harekete geçirdi.
ÖZEL EKİP
İstanbul ve Ankara'dan giden ekipler İzmir’de bir araya geldi. İki ilin uzman dedektiflerden özel bir ekip kuruldu. Dedektifleri Filiz'i kameralardan Buca'dan Yeşilyurt'ta kadar izlemeyi başardı. Filiz’in 2 farklı yerde görüntülenmesi üzerine 2 farklı senaryo oluşturuldu.
ÇEŞME’YE GİTTİ
Oluşturulan senaryolara göre, Seri katil, Yeşilyurt'tan Buca'ya daha sonra ise Alaçatı'dan Çeşme'ye geçti. Çeşme'den gelen ihbarlar bu ihtimali kuvvetlendi. Ekiplerin bir kısmı Çeşme'ye gönderildi.
ORMANDA SAKLANDI
Diğer bir senaryoya göre, Atalay Filiz, Buca'da alışveriş yaptı. İnternet üzerinden bazı işlemler yaptı. Daha sonra ise, alışveriş yaparak, Yeşilyurt'a geri döndü. Daha sonra ise ormanlık alana dalarak, burada saklanmaya başladı.
EŞEK ADASI ARANACAK
Bu iki senaryo üzerine çalışmalar sürerken, seri katilin, Çeşme'den yurtdışına kaçma ihtimali de değerlendirildi. Atalay Filiz'in kaçmasına engel olmak için Çeşme adeta ablukaya alındı. Polis, Atalay Filiz'in son 7 gündür hiçbir yerde görülmemesi üzerine, seri katilin, kaldığı evden çıkmadığı ihtimali üzerine yoğunlaştı. Seri katilin bir öğrenci evinde ya da günlük kiralık evde saklandığını düşünen polis, yakınlarından haber alamayanları uyardı. Dedektifler, Filiz’in resimlerinin medyada yer alması üzerine, ev kiraladığı kişiyi, rehin almış ya da öldürmüş olabileceği ihtimali üzerinede duruluyor. Geçtiğimiz Salı gününden bugüne yakınlarına ulaşamayanların mutlaka polisi aramaları isteniyor.
FOTOĞRAFI PAYLAŞILDI
Polis, seri katilin yakalanması için yüksek ihtimalleri değerlendirirken, diğer olasılıklarda gözardı edilmiyor. Atalay Filiz’in kaçma ihtimali bulunan, Eşek Adası’nda arama yapıldığı belirtilirken, ağaçlık alanlarında taranacağı öğrenildi. Atalay Filiz’in, Yunanistan'ın Sakız Adası'na kaçma ihtimaline karşı ise Yunan yetkililerle iletişime geçildiği belirtildi. Polis, Atalay Filiz'in en son kaydedilen görüntüleri ve fotoğrafları Yunan yetkililerle paylaştı.


Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim