Öğretmen Diyarı

Şehitin cebinden çıkan mektup duygulandırdı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik yürütülen operasyonda şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mehmet Dinç'in cebinden 6. sınıf öğrencisi tarafından moral amaçlı gönderilen, terörle mücadeleye destek ifadelerinin yer aldığı mektup çıktı
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mehmet Dinç'in cebinde, bir öğrencinin gönderdiği mektup bulundu.

Sur'da 28 Kasım 2015 tarihinde Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından söz konusu mahallelerde kamu düzeninin sağlanması, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması ve patlayıcıların imhası için başlatılan operasyonda sona yaklaşıldı.

Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinden çocuklar ile her yaştan vatandaşlar bölgede canı pahasına görev yapan asker ve polislere gönderdikleri mektuplar ve yiyeceklerle desteğini sürdürüyor.

"SİZLERLE TÜRKİYE GURUR DUYUYOR"

Operasyonlar kapsamında, bugün teröristlerin saldırısı sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastanesindeki müdahaleye rağmen şehit düşen Astsubay Kıdemli Çavuş Dinç'in cebinden silah arkadaşlarının yanı sıra okuyan herkesi duygulandıracak bir mektup çıktı.

Şehidin üzerinde bulunan 6. sınıf öğrencisi S.K'nın kaleme aldığı mektupta, şu ifadeler yer aldı:

"Merhaba vatanımızı koruyan saygıdeğer insanlar. Vatanımızı ve milletimizi korumak amacıyla canlarınızı feda ediyorsunuz. Her gün şehitler oluyor. O PKK'lılar her gün bir can alıyor. Ama siz bizleri koruyan insanlarsınız. Allah sizleri korusun, yar ve yardımcınız olsun. Sizlerle Türkiye gurur duyuyor."

Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Dinç, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda şehit olmuş, cenazesi Diyarbakır Asker Hastanesinde düzenlenen törenin ardından Malatya'ya uğurlanmıştı.

Anadolu Ajansı
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim