Şehit uzman çavuş Kürtçe ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde operasyon sırasında yıldırım düşmesi sonucu 2 silah arkadaşıyla şehit olan 72 günlük Jandarma Komando Uzman Çavuş 23 yaşındaki Kemal Mermer, memleketi Adıyaman'da Kürtçe ağıtlar yakılarak gözyaşları arasında toprağa verildi.
Uzman çavuş olduktan sonra Hakkari’de göreve başlayan Kemal Mermer, dün Yüksekova’da operasyon sırasında yıldırım düşmesi sonucu şehit oldu. Bekar uzman çavuşun cenazesi bu saban helikopter ile önce havaalanına ardından konvoy eşliğinde Yeni Mezarlık Camii’ne getirildi.
ASKER KIYAFETİYLE AĞABEYİNİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Şehit uzman çavuş Kemal Mermer’in Türk bayrağına sarılı tabutunu babası Bilal, annesi Hayriye ve Şırnak’ta vatani görevini yapan kente izinli olarak gelen kardeşi Harun ile yakınları tarafından gözyaşlarıyla karşılandı.
Kürtçe, ağıtlar yakan ve tabuta kapanan şehidin yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Şehit uzman çavuş için düzenlenen cenaze törenine; Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Adıyaman milletvekilleri Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, askerler, vatandaşlar ve şehit yakınları katıldı. Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü tarafından kıldırılan cenaze namazı sırasında baygınlık geçiren şehit uzman çavuşun asker kardeşi Harun Mermer’e sağlık görevlileri tarafından müdahale edildi.

Cenaze törenine katılanlar ise sık sık ’Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ sloganı attı. Şehit uzman çavuşun cenazesi kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omuzlarında cenaze aracına taşındı. Tabutun taşınışı sırasında peşinden giden baba Bilal Mermer’i koluna giren Vali Mahmut Demirtaş ve diğer yetkililer teselli etti. Şehit Uzman Çavuş Kemal Mermer, merkeze bağlı İndere Köyü mezarlığına gözyaşları arasında defnedildi.


 72 günlük Jandarma Komando Uzman Çavuş Kemal Mermer henüz 23 yaşındaydı,

posta.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim