Öğretmen Diyarı

Şehit polislerin ailelerine ev alınacak
 İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan: Şehitlerimiz için bünyemizdeki derneğimiz üzerinden ev alacak bir sistem oluşturduk.
Türk Polis Teşkilatı'nın 171'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Polis Eğitim ve Kongre Merkezi'nde (PEKOM) düzenlenen yemek, Eyüp Sultan Camii imamı Halit Tülü'nün okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan, burada yaptığı konuşmada, şehitleri rahmetle, gazileri minnetle andıklarını belirterek, "Şehit ve gazi yakınları, eşlerimiz, çocuklarımız ne kadar özelse onlardan biraz daha özeldir. İnsanın kendi çocuğundan daha özeli şehit çocuğudur. Biz bu mantıkla bu memlekette yaşıyoruz. Bağımsızlığımızı da bu mantığa dayanarak muhafaza ediyoruz." dedi.

Çalışkan, iki şehit ailesiyle yaşadığı diyaloğu şöyle anlattı:

"Özel Harekat Şubemizde çalışan Mustafa Çetin isimli polis memurumuz kısa süre önce 26 yaşında şehit oldu. Ben eşini aradım. Eşi de 22 yaşlarında bir hanımefendi. Ben onu teselli etmek için telefon etmiştim ancak 22 yaşındaki bir çocuğu ile dul kalmış şehit eşi beni teselli etti. Ayrıca, kısa sürede önce bir emniyet amirimiz şehit oldu. Babası İstanbul'da yaşıyordu. Kendisini aradığımda bana o kadar güzel şeyler söyledi ki sözleri duyunca devlet ve millet olarak ne kadar güçlü olduğumuzu bir kez daha hissettim."

Yeni başlattıkları projeyle ilgili bilgi veren İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan, şunları kaydetti:

"Şehitlerimiz için bünyemizdeki derneğimiz üzerinden ev alacak bir sistem oluşturduk. Şu ana kadar 3 şehidimizin yakınına ev aldık. Kendi evim yok ama kendime ev almış kadar sevindim. Allah şehit vermesin ancak şehit gelirse bunu devam ettireceğiz. Bu millet çok inançlı bir millet, bizim istikametimiz çok doğru, gayretlerimiz çok fazla. Bu devletle ve bu milletle kimse baş edemez."

Çalışkan, 22 Temmuz'dan itibaren 350'nin üzerinde şehit verildiğini anımsatarak, "Hala verilmeye devam ediliyor ancak bu milletin vakur duruşu takdire şayandır. Bu birçok millette görebileceğiniz bir şey değildir. Allah herkesten razı olsun." diye konuştu.

İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan, konuşmasının ardından şiir okudu.

Yemeğe, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Harp Akademileri Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu, Jandarma Bölge Komutanı Jandarma Tümgeneral Ali Özkara, İl Jandarma Komutanı Gürcan Sercan, Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun, Bölge İdare Mahkemeleri Başkanı Ahmet Cüneyt Yılmaz, İstanbul Vali Yardımcısı Nurullah Kalkancı, İl Müftü Yardımcısı Vehap Kapıcıoğlu ve şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim