Öğretmen Diyarı

Şehit'in ölüm yardımı parası cenazesine dahi katılmayan eski eşe verildi. Aile isyan etti !
 Mermer Jandarma karakoluna saldırıda hayatını kaybeden Şehit Sabri Ecemin Ölüm yardım parasını 2 yıl önce boşanma davası açan eşi Ayşegül Ecem’e ödendi. Şehidin ailesi ise bu duruma tepkililer. Detaylar haberimizde. 
 
Diyarbakır Bingöl yolunda bulunan Mermer Jandarma karakoluna 25 Mart 2016 günü PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Şehit Uzman Onbaşı Sabri Ecemin ölüm yardımı olan 96 Bin TL parası 2014 yılında kendisine boşanma davası açan eşi Ayşegül Ecem’e ödendi. Şehit babası Erkan Ecem kendilerine ödenmesi gereken parayı, mahkemece verilen tedbir kararına rağmen şehidin cenazesine bile gelmeyen Ayşegül Eceme ödendiğini söyledi.

Şehit Uzman Onbaşı Sabri Ecemin görevine başlamadan 2014’de evlendiği Ayşegül Ecem ile şiddetli geçimsizlik nedeniyle düğünden 2.5 ay sonra Ayşegül Ecem evi terk etti. 23 Eylül 2014 de boşanma davası açan Ayşegül Ecemden sonra,  Askerlik görevine başlamak için girdiği sınavları kazanarak Şehit Uzman Onbaşı Sabri Ecem askeriyede Jandarma Uzman Onbaşı oldu. Göreve başladıktan sonra Ölüm yardım beyannamesini dolduran Şehit Uzman Onbaşı Sabri Ecem beyannameye ölmesi halinde yardımı alması için Babası Annesi ve Kardeşini yazmış. Boşanma davası devam ederken 25 Mart 2016’da karakola PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda Sabri Ecem şehit oldu. Cenaze işlemleriyle uğraşan Şehidin ailesi bankaya yatırılan para yardımını almadı. Ayşegül Ecem bu süre zarfında bankadan yasal mirasçısı olarak parayı çekiyor.

Şehidin cenazesine  gelmeyen Ayşegül Ecem askeriyenin kendisine haber verdiğinde ‘’boşanma aşamasındayım gelmeyeceğim ‘’ demiş. Şehidin babası Erkan Ecem ‘’ Ortalığa çıkıp 'Ben mirasçısıyım' diye bankadan 96 bin lirayı çekmiş. Biz cenazemizle, yasımızla, taziyemizle uğraşırken alıp gidebiliyor. Oğlum operasyonlara çıkarken, orduda el yazısı ile mirasçılarını belirttiği beyannameyi imzalamış. Şehit düşmesi durumunda anne, baba ve kardeşini hak edeceği parayı almasını belgelemiş. Bu kadın şimdi de oğlum vefat ettikten sonra ortaya çıkıyor, 'Ben mirasçısıyım' diyerek, parasını çekebilecek kadar kendini düşürebiliyor. Cenazeye de gelmiyor. Sözlerine devam eden şehit babası ‘’ Bu şahsın benim soy adımı taşımasını istemiyor. Gereken neyse hepsini yapacağım. Bütün mercilere başvuracağım. Yetkililerin bu konuya el atmasını bekliyorum. ‘’ dedi. Şehidin acılı annesi ise konuşmasında  ‘’ Hak etmediği parayı aldı, Allah'ıma havale ettim. Hak etseydi, dizimin dibinde otursaydı da alsaydı, gözüm yok. Ama çocuğumun parasını hak etmeden aldığı için içim yanıyor. Yetkililerimiz bunu duysun‘’ dedi.

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim