Öğretmen Diyarı

Şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar dağıtıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının "Yalnız Değilsiniz-Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesiyle şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar dağıtıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan'ın ev sahipliğiyle Galip Demirel Vilayetler Evi'nde, "Yalnız Değilsiniz-Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesi kapsamında şehit çocuklarıyla bayramlaşma töreni düzenlendi. Programda, şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar dağıtıldı.

Şehitliğin, iman, vatan sevgisi ve ahiret inancı konuşulmadan anlaşılabilecek, acısına dayanılacak bir şey olmadığına dikkati çeken Erdoğan, geride kalanlara bıraktığı tarifsiz acıyı taşımanın hiç kolay olmadığının altını çizdi.

Emine Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şehit olursam ağlama anne' diyen evlatlar yetiştiren, evladını kaybettiğinde 'vatan sağolsun' diyebilen ana-babaların ellerinden öpüyorum. Bizler bugün, bu vatan üzerinde özgürce yaşayabiliyorsak, bayrağımızı dalgalandırabiliyorsak bunu şehitlere ve onları yetiştiren analara borçluyuz"

Şehit yakınlarının Kurban Bayramı'nı tebrik eden, Allah'tan kalplerine huzur, sükun ve ferahlık vermesini dileyen Emine Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bundan sonra bize düşen, şehitlerimizin aziz hatırasına layık bir Türkiye inşa etmektir. Onlara layık olabilmenin tek yolu, uğrunda öldükleri bu vatan üzerinde barışın, sevginin, merhametin sesini yükseltebilmektir."

Devletin her zaman şehit yakınlarının yanıbaşında olduğunun bilinmesini isteyen Erdoğan, devlet büyüklerinin her türlü yardıma hazır ve tek amaçlarının şehitlerin emanetini özenle taşımak olduğunu vurguladı.

"Yalnız değilsiniz, yalnız olmayacaksınız" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Biliyorsunuz, ayrılıklarımızı ortadan kaldırmak ve huzur içinde yaşamak adına devletimiz çok önemli adımlar attı. Çünkü birlik ve beraberlik içinde yaşamak bu topraklar için zoraki bir birliktelik değil. Şehitlerimiz, kadim kardeşliğimizin ne kadar sağlam olduğunu, bu vatanın hiç ucuz olmadığını gösteriyor. Türkiye'yi bir huzur ülkesi yapmak için son on yılda büyük bir mücadele verdik."

Anadolu Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim