Öğretmen Diyarı

SAVCI, ÖĞRETMENİNİ ÖLDÜREN ÖĞRENCİ İÇİN TAHLİYE İSTEDİ

Kayseri’de öğretmenini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan ve yaklaşık 7 aydır cezaevinde bulunan lise öğrencisi hakkında savcı tahliye istedi. Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde öğretmenini darp ederek ölümüne neden olduğu iddiasıyla.. Kayseri’de öğretmenini öldürdüğü...

Kayseri’de öğretmenini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan ve yaklaşık 7 aydır cezaevinde bulunan lise öğrencisi hakkında savcı tahliye istedi. Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde öğretmenini darp ederek ölümüne neden olduğu iddiasıyla..

Kayseri’de öğretmenini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan ve yaklaşık 7 aydır cezaevinde bulunan lise öğrencisi hakkında savcı tahliye istedi.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde öğretmenini darp ederek ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan lise öğrencisi F.Ş.’nin yargılanmasına devam edildi. 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, merhum öğretmen Mehmet Aktaş’ın eşi Necla, çocukları Özüm ve Gizem Aktaş ile müşteki ve sanık avukatları hazır bulundu. Tutuklu sanık F.Ş. Ankara Çocuk Cezaevi’nden telekonferans yöntemiyle duruşmaya katıldı.

Mütalaasını sunan savcı, davanın ‘kasten adam öldürme’ suçundan açıldığını hatırlatarak, olayın şekli, elde edilen deliller ve ifadeler ışığında suçun tahrik altında işlendiğinden, sanığın ‘kasten yaralama’ suçundan cezalandırılmasını ve tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca suçun işlendiği tarihte sanığın 18 yaşın altında olduğundan ceza verilirken bunun göz önünde bulundurulmasını talep etti.

Müşteki avukatı ve ölen öğretmenin yakınları savcının mütelaasını kabul etmediklerini, sanığın ‘kasten adam öldürmek’ suçundan cezalandırılmasını talep etti ve yazılı beyan için süre istedi.

Sanık F.Ş. de pişman olduğunu belirterek, “Kasten yapmadım. Şimdi ben evimde ve okulumda olacaktım. Tahliye ederseniz sevinirim.” diye savunma yaptı. Sanık avukatı da mahkeme tarafından daha önce izlenen olay anına ait görüntüleri anımsatarak, öğretmenin öğrencisinin boğazını sıktığını, olayın tahrik altında işlendiğini ve kasıt bulunmadığını anlattı. Müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti kısa süren aranın ardından, kararını açıkladı. Savcı ve sanık avukatının tahliye talebi reddedilirken, bir sonraki celsenin 15 Ocak 2015 tarihinde yapılmasına karar verildi

 

kamu.tv.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim