Öğretmen Diyarı

"Satanist', 'Ayı' Diye Hitap Eden Öğretmen Hakkında Soruşturma Başlatıldı!
 Bolu'da 6. sınıf öğrencisi 7 kişi Türkçe Öğretmenleri H. T. tarafından darp edilince aileleri ile birlikte jandarmaya giderek öğretmenleri hakkında şikayetçi oldular.
Bolu'da 'Satanist', 'Ayı' Diye Hitap Eden Öğretmen Hakkında Soruşturma Başlatıldı!
Bolu, Alçıören Ortaokulu'nda meydana gelen olayda 6. sınıfta okuyan 7 öğrenci, Türkçe öğretmenleri tarafından sebepsiz yere dövüldüklerini ve aynı zamanda öğretmenlerinin kendilerine hakaret ettiğini ailelerine aktardı. Durumu öğrenen yedi öğrencinin ailesi de çocuklarını da yanına alarak, Çaydurt jandarma karakoluna şikayetçi olmaya gitti. 

2 GÜNDÜR OKULA GİTMEDİĞİ ÖĞRENİLDİ
Bolu, Çaydurt Mahallesi, Alçıören Ortakulu'nda, Türkçe öğretmenlerinin kendilerini dövdüğünü ve kendilerine hakaret ettiğini jandarmaya anlatan öğrenciler, daha sonra öğretmenleri H. T.'den şikayetçi oldular. İfadesine başvurmak üzere Türkçe öğretmeni H. T. ile görüşmek isteyen jandarma ekipleri yapmış oldukları çalışmada H. T. isimli öğretmenin 2 gündür okula gelmediği bilgisine ulaştı.

ÖĞRETMENİMİZ BİZE 'SATANİST', 'AYI' GİBİ SÖZLER KULLANIRDI
Jandarma'da yaşadıklarını anlatan A. K. E. adlı öğrenci, H. T. isimli Türkçe öğretmenlerinin aniden ve sebepsiz yere üzerine yürüyerek, yüzüne tükürdüğünü ve küfürler ettiğini, sınıftan gelen sesleri duyan müdür yardımcısının sınıfa gelip, H. T. isimli öğretmeni aldığı ve birlikte dışarı çıktıklarını, ancak bir süre sonra H. T. isimli öğretmenin tekrar geldiğini, bu sefer de sınıftaki diğer arkadaşlarına vurduğunu; ayrıca öğretmenlerinin bugüne kadar birçok öğrenciyi döverek, kendilerine lakaplar taktığını, ' Satanist', ' Ayı' gibi laflar söylediğini belirtti. Şikayetçi olan öğrencilerden diğeri olan U. T. ise Türkçe öğretmeni olan H.T. 'nin eliyle 6 kez kafasına vurmak suretiyle kendisini dövdüğünü, sınıf arkadaşlarını da döverek, küfürler ettiğini söyledi.

ESKİ ÇALIŞTIĞI OKULDA DA BENZER SUÇTAN DOLAYI SORUŞTURMA GEÇİRMİŞ
Yaşanan olayın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yansıması üzerine Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz de konu ile ilgili olarak, iddiaların çok ciddi olduğunu ve eğer böyle bir durum olması halinde zaman kaybetmeden gerekenlerin yapılacağını, yaşananlardan henüz haberdar olduklarını ve bahse konu H. T. isimli öğretmenin sorunları olabileceği, aynı zamanda hakkında idari soruşturma başlattıklarını söyledi. Daha önce görev yaptığı okulda da benzer suçtan dolayı soruşturma geçirdiği öğrenilen H. T. isimli Türkçe öğretmenini bulmak için jandarma ekipleri çalışmalarına devam ediyor.
Kaynak: http://www.haberhepsi.com/haber/1201/boluda-satanist-ayi-diye-hitap-eden-ogretmen-hakkinda-sorusturma-baslatildi.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim