Öğretmen Diyarı

Şanlıurfa'daki okul müdürleri ceza aldı mı?

Şanlıurfa Valiliği norm kadro fazlası öğretmen atamalarını okul müdürlerinin norm güncellemelerinde yapmış oldukları hataların fazla olması nedeniyle ikinci bir emre kadar durdurmuş. Öğretmenlerin zarar görmemesi için yapılan bu işlem, yerinde bir uygulama... Sayın valiyi tebrik ediyoruz.

Bu şu demek: Bu yıl Şanlıurfa'da norm kadro fazlası öğretmen atamalarının yapılmaması demek, norm olmayan okullara sehven açılan normlar nedeniyle ilk atama öğretmen gelmesi demek, norm olmayan yerlere özür durumundan öğretmen gelmesi demek, bu nedenle haksız yere norm fazlası öğretmen oluşması demek... Tabi ki bunun sorumlusunu Valilik bulmuş, peki soruşturmalar açılmış mı? Bilmiyoruz.

Bu müdürler yüksek puan alıp görevden alınan müdürlerin yerine atanan müdürlerdir. Yapılan hatalar yanlarına kar kalıyor, hesap sorulmuyor nasıl olsa bir şey olmuyor diye devam ediyorlar hatalarına.

Ahmet KANDEMİR

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
YUSUF 2 yıl önce

O ATAMALARIN İPTAL EDİLMESİ İÇİN O KADAR UĞRAŞTIK. BİR İL DÜŞÜNÜN Kİ ATADIĞI ÖĞRETMENLERİN YÜZDE 30 UNUN OKUL İDARELERİ YÜZÜNDEN ATANDIĞINDAN YA DA NORM FAZLASI OLDUĞUNDAN HABERİ YOK.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim