Öğretmen Diyarı

Sandıkları Güvenlik Ordusu Koruyacak

1 Kasım'da vatandaşların güvenli bir şekilde oy kullanmasını sağlamak amacıyla yaklaşık 385 bin emniyet ve jandarma personeli görev yapacak.
İçişleri Bakanlığı, 1 Kasım'da gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde 54 milyon seçmenin hiçbir baskı ve yönlendirmeye maruz kalmadan, hür iradesini sandığa yansıtabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Sandıklarda görevli personelin eğitimleri de tamamlandı. Yurt genelinde 255 bin emniyet mensubunun görev alması planlanan seçimlerde, 130 bin civarında da Jandarma personeli bulunacak. Milletvekili seçiminin huzur içinde yapılması için İstanbul'da yaklaşık 40 bin polis mesai yapacak.

Ankara'da ise şehir merkezi, ilçeler ve köylerde 12 bini polis, 2 bini jandarma olmak üzere toplam 14 bin kolluk kuvveti, güvenliği sağlayacak. İzmir'de ise polis bölgesinde yaklaşık 9 bin emniyet mensubu, jandarma bölgesinde yaklaşık 2 bin 500 güvenlik görevlisi bulunacak. Sandık alanlarına gidiş ve geliş yollarında ve sandık bölgelerinde motorlu ve yaya devriyeler görev yapacak. Enerji nakil şirketleri de kesinti olmaması için seçime 10 gün kaladan itibaren izinleri kaldıracak.

 

mebpersonelleri.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol