Öğretmen Diyarı

Sandık Ücretleri Nereden Alınacak

Sandık Ücretleri Nereden Alınacak diye merak eden okuyucularımız için derlenen bu haberimizde sandık ücretleri nereden alınacak sorusunun yanıtını sizler için derleyeceğiz. Sandık ücretleri nereden alınacak diye merak eden binlerce okuyucumuz pazar günü yapılan yerel seçimler sonrası merak etmektedir. Sandık ücretleri nereden alınacak sorusunun bire bir yanıtını aramakla beraber bu konu hakkında oldukça çok merak eden okuyucularımız için derlenen haberde sandık ücretleri nereden alınacak öğrenebileceksniz. Haberimizin devamına ilerleyerek sandık ücretleri nereden alınacak sorusuna yanıt bulabileceksiniz.

 

Sandık ücretleri nereden alınacak 30 mart 2014 yerel seçimelrin bitmesini ardından görevlerini yerine getiren sandık görevelileri bu soruyu şüphesiz oldukça çok merak etmektedirler. Sandık ücretleri nereden alınacak 2014 yılı için tamamlanan bu görevle beraber ücretlerini merak eden binlerce okuyucularımız için derlenen bu haberde bulabielceksiniz. Sandık ücretleri nerden alınacak konusuna bir baktığımız zaman kesin sonucu olmamakla beraber sandık ücretleri geçen seçimlerde halk bankasından alınmıştır. Şimdi ise sandık ücretleri nereden alınacak sorusunun cevabı için yine halk bankasından alınması beklenirken tüm bu gelişmeleri siz değerli okuyucularımıza aktarmaya devam edeceğiz. Anlık gelişmeleri bire bir takip etmek için bizlerden ayrılmayınız. 

 

--Sandık Ücretleri Ne  Zaman Ödenecek Tıkla Öğren

 

Tüm soru görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımından aktarabilirsiniz. 

 

Yüksek Seçim Kurulu 23 Temmuz 2013 tarihinde aldığı karar ile 2014 Mart’ta yapılacak yerel seçimde görev alacak memurların gündelik ücretleri belirlemiştir. Sandık kurullarında görevli kişilerin alacağı günlük yevmiyeler şöyledir. Sandık kurulunda görevli başkan 70,50TL,  üye 61,50TL ve   bina sorumluları da 70,50TL alacaktır.

 

Yüksek Seçim Kurulu’nun (http://www.ysk.gov.tr/ysk/docs/Kararlar/2014Pdf/2014-90.pdf )sitesinde sandık kurulu görevlilerinin alacağı gündelikler şu şekilde ifade edilmiştir.

 

“Sandık kurullarına yapılacak ödemeler:

 

Kurulumuzun ücret kararında belirlenen tarife esas alınarak;

 

a) Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına 4 (dört),

 

b) Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına 3 (üç),

 

c) Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye 3 (üç),

 

ç) Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye 2 (iki),

 

d) Siyasi parti üyelerine 1 (bir), gündelik ödenir.”

 

Buna göre Bina Sorumlusu (3x70,50=211,50TL), Sandık Kurulu Başkanı (4x70,50=282TL), devlet memuru olan üye (3x61,50=184.5TL9 ve siyasi parti üyelerine 1 gündelik olmak üzere 61,50TL ödeme yapılacaktır.

 

Sandık kurulu üyelerinin bu ücretleri alabilmeleri için;  seçim günü her sandık kurulunda fiili

 

olarak çalışanların tespitine ve ücretlendirmesine esas olmak üzere; Örnek: 4’nolu bordronun, sandık kurulu başkanları tarafından mutlaka T.C. kimlik numaraları ile birlikte bordroda imzaları alınıp eksiksiz doldurularak seçim gecesi ilçe seçim kuruluna teslimi sağlanmalıdır. Çünkü mahalli idareler seçimlerine ilişkin Örnek: 104 harcama çizelgeleri düzenlenirken bu bordrolar esas alınacaktır. Yoksa sandıkta görevli üyeler ücret alırken sıkıntılarla karşılaşabilecek, hatta ücretini alamayacaktır.

 

Sandık kurulu üyelerine ödemeler seçim tarihinden en geç 15 iş günü içerisinde ödenmeye başlanmalıdır. Mahalli idareler seçimleri için gönderilecek ödeneklerden hak sahiplerine yapılacak ödemeler 31/07/2014 tarihine kadar devam edecektir. Bu tarihten sonra seçim ile ilgili ödeme yapılması mümkün değildir. O nedenle görevliler belirlenen bu tarihe kadar ücretlerini kimlikleriyle beraber bankadan çekmelidir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol