Öğretmen Diyarı

Sakarya\'da deprem

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre Sakarya'da 4,5 büyüklüğünde depremmeydana geldi. Deprem, İstanbul'da da hissedildi.

Merkez üssü Sakarya'nın Tasoluk- Geyve ilçesi olan deprem 7.6 kilometre derinliğinde meydana geldi.


'Deprem ile ilgili olumsuz herhangi bir ihbarın olmadığı tespit edilmiştir'

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Sakarya'da meydana gelen depremle ilgili olumsuz herhangi bir ihbarın olmadığının tespit edildiğini bildirdi.

AFAD'dan yapılan açıklamada, AFAD Türkiye Deprem Veri Merkezinden alınan verilere göre saat 20.11'de Sakarya Geyve'de 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği hatırlatıldı. Depremden 5 dakika sonra bölgede 1,5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği belirtilerek 6,16 kilometre derinlikte meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki deprem bölgesine en yakın yerleşim yerinin 3,09 kilometre uzaklıktaki Bilecik Osmaneli ilçesinin Kızılöz köyü olduğuna işaret edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"AFAD Sakarya ve Bilecik ile çevre il ve ilçelerdeki diğer birimlerle yapılan haberleşmelerde meydana gelen depremle ilgili olumsuz herhangi bir ihbarın olmadığı tespit edilmiştir. Deprem, Sakarya, Bilecik il merkezleri ve ilçelerin yanı sıra bölgenin büyük bölümünde vatandaşlarca hissedilmiştir. Bölgedeki deprem aktivitesi, Başbakanlık AFAD tarafından 7/24 izlenmektedir."

\"Anadolu
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim