Öğretmen Diyarı

Sahte Diplomalı Öğretmen Soruşturması
 Sahte Diplomalı Öğretmen Soruşturması
Bakanlık tarafından diplomalarının sahte olduğu belirlenen 8 kişinin ardından soruşturma işlemleri halen devam ediyor. Kişilerin bağlantılı olduğu kişiler, banka hesapları, aile ve akraba durumları, çevresel tüm etmenleri ve buradan doğabilecek bağlantıları mercek altına alınıyor.

Bakanlık tarafından belirlenen sahtecilik sonrasında, kişiler üzerindeki tüm bağlantıların ve işlemleri yürütenlerin kimler oldukları, kolluk kuvvetleri tarafından da inceleme altına alınmış durumda.

Bilindiği üzere eğitim sistemimiz için son derece büyük tehlikeler oluşturabilecek bu kişilere karşı da 60 kişinin diplomalarının soruşturulması istemi gündeme getirildi. Yapılan soruşturmalar halen devam ederken, şahısların bağlantı kurdukları ya da kurabilecekleri kişilere yönelik bir çok faaliyet te yürütülüyor.

Sahte belgelerde artış gözüküyor.

Sahtecilik konusunda şuanda gündemde bir çok dosya bulunuyor. Bu dosyalardan en dikkat çekeni geçtiğimiz günlerde sahte belgelerle kişilerin engelli olarak gösterilip, devlet kurumlarına işe yerleştirilmiş olmaları. Basın ve yayın organlarında gündeme taşınan bu dosya ile de halen soruşturmaların devam edildiği bilgisi aktarılıyor.

Belirtilen ya da halen gün yüzüne çıkarılamamış bir çok sahtecilik örneğine de şuanda kamu personeli olarak kişilerin kurumlara yerleştirilmesi ya da öğretmen olarak okullarda görev alıyor oluşuna şahitlik edeceğiz gibi görünüyor.Kaynak:www.kpsscafe.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim