Öğretmen Diyarı

SAHİBİNDEN SATILIK KOYUN SÜRÜSÜ

Türkiye Diyanet Vakfı, bağışlanan koyun sürüsünü internetten satlığa çıkardı

Türkiye Diyanet Vakfı’ndan bir internet sitesine gülümseten bir ilan verdiği ortaya çıktı. Vakıf, bir hayırsever vatandaş tarafından bağışta bulunulan 606 adet küçükbaş hayvanı internet ilanı ile sattı.

 

Türkiye’de birçok alanda önemli işlere imza atan Türkiye Diyanet Vakfı’ndan hem şaşırtıcı hem de gülümseten bir ilan verildiği ortaya çıktı. Türkiye’nin en popüler ilan sitelerinden birine verilen satış ilanında Diyanet Vakfı’na bağışlanan 606 adet küçükbaş hayvan ilanla satışa kondu. Bir hayırsever tarafından bağışı yapılan küçükbaş hayvanlar ile ilgili verilen satış ilanının detayları ise şu şekilde.

 

19 Kasım günü verilen ilanda satışa konulan küçükbaş hayvanların detayları da yer alıyor. Satış yeri olarak Vakfın Ankara’daki merkezinin gösterildiği ilanda, Türü; Koyun, Yaşı; 2, Kimden; Sahibinden denilerek genel bilgilerin aktarıldığı ilanda küçükbaş hayvanların olduğu 5 adet de fotoğraf ilanda yer alıyor. ‘Satılık Koyun Sürüsü’ başlığı ile siteye satışı verilen koyunların adet fiyatı olarak da 390 TL belirtildiği görülüyor.

 

Sitede yer alan ilanın detaylarına göre de 400 adet Akkaraman Koyun, 165 adet Akkaraman Toklu, 39 adet ise Kıl Keçisi olmak üzere toplamda 606 adet küçükbaş hayvan kurum tarafından satlığa çıkarıldı. İlanda hayvanların kaç TL’ye satılacağına da yer verildi. 400 adet Akkaraman Koyun’un tanesi 390 TL’ye, 165 adet Akkaraman Toklu’nun tanesi 270 TL’ye, 39 Adet Kıl Keçisi’nin adeti de 240 TL’ye satışa konulduğu da ilanda yer alıyor.

 

İhale usulü ile satışa çıkarılacağının duyurulduğu ilanın açıklama kısmında ise şu bilgilere yer verildi: “Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğünce aşağıda cinsi ve adetleri belirtilen toplam 606 adet küçükbaş hayvan kapalı zarfla teklif alınmak suretiyle 27.11.2014 tarihinde satılacaktır. Şartname, Türkiye Diyanet Vakfı Kocatepe/ANKARA adresinden temin edilebilir” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim