Öğretmen Diyarı

Sağlık Bakanlığı KPSS'siz en az lise mezunu 10 Bin personel alımı yapacak
Yeni açılan hastaneler, OHAL kararı kapsamında FETÖ operasyonları sırasında kamulaştırılan hastaneler ve mevcut hastanelerde bulunan FETÖ bağlantılı personellerin atılmasından sonra Devlet hastanelerinde meydana gelen boş pozisyonlara önümüzdeki günlerde ciddi bir sayıda personel alımı yapılacak.

OHAL kararı sonrasında yayımlanan İlk Kanun Hükmünde Kararnamede kamu kurum ve kuruluşlarında operasyonlar kapsamında görevden alınacak olan personellerin yerlerine alım yapılacağı belirtilmişti.

Recep Akdağ tarafından yapılan açıklamada Sağlık Bakanlığı Bünyesinde çalışmakta olan 5 Bin personel FETÖ bağlantısı olduğu gerekçesiyle görevinden uzaklaştırıldı. Bu sayı ile birlikte açılan hastanelerde hesaba katılırsa toplamda 10 Binin üzerinde alım yapılması bekleniyor.

Atanamayan bir çok sağlıkçı tarafından beklenen personel alım ilanının yakın zamanda yayımlanması bekleniyor. Yayımlanacak olan personel alım ilanında ise bir çok pozisyon için KPSS şartı aranmayacak. İşte alım yapılacak olan başlıca iller;Ankara Bilkent ve Etlik,Yozgat,Elazığ,Adana , Gaziantep, Konya, Manisa,İstanbul Başakşehir, Isparta, İzmir Bayraklı, Bursa, Kocaeli, Kayseri ve Mersin'de inşaatı süren 27 bin yatak kapasiteli 16 Şehir Hastanesinin, 2016-2017 yıllarında hizmet vermeye başlayacağı açıklandı. Bu hastanelerde boş bulunan güvenlik görevlisi, veri elemanı, temizlik görevlisi ve klinik destek personeli gibi birçok kadroya alım yapılacaktır.

Personel alım ihaleleri genel sekreterlikler tarafından yürütüldüğünden alım başvurularında genel sekreterliklere CV bırakarak yapılması gereklidir.

Haber Kaynağı: takamedya.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
semra pinarcioglu 1 yıl önce

Ne zaman başvuru yapabiliriz

Avatar
zeynep 1 yıl önce

Nasil basvurabiliriz

Avatar
tıbbi sekreter 1 yıl önce

Allahım inşAllah ya tam 13 senedir bekliyorum . Tıbbi sekreter olarak ve şu anda da çok mu cok ihtiyacım var inşAllah. Başvuruları internet üzerinden mi? yoksa direkt hastane sekreterliklerinden mi?

Avatar
derya 1 yıl önce

ne zaman başvuru yapacağız bilgilendirir misiniz

Avatar
Yıldırım uğraş 1 yıl önce

Çorum. Alaca ilçesinde yokmu silahlı güvenlik kartım var Çorum da olur

Avatar
ÖGG 1 yıl önce

Umarım asgari ücret gibi saçma sapan birşey olmaz işin okulunu okuyoruz.

Avatar
Cengiz 1 yıl önce

Kpss olmaması çok güzel. Peki onun haricinde ne şartlar aranıyor mesela yaş şartı varmı

Avatar
teslime kesim 1 yıl önce

Ne zaman başvuru yapacaz internet üzerinden mi yoksa bireysel olarak mı

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim