Öğretmen Diyarı

RUTİN ALAN DEĞİŞİKLİĞİ İSTEYEN KADROLU ÖĞRETMENLER MAĞDUR

Günümüzde Fen Edebiyat Fakültesinin tüm bölümlerine ile BESYO’ların Antrenörlük ve Yöneticilik bölümlerine öğretmen olma hakkı FORMASYON sayesinde tanınırken; Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin “ kapımızda binlerce öğretmen adayı atama bekliyor, alan değişikliği onlara haksızlık olur” söylemleri RUTİN ALAN DEĞİŞİKLİĞİ için ne kadar ucuz ...

Kaldı ki yapılacak olan rutin alan değişikliği ile hiçbir şekilde atama bekleyen kardeşlerimizin önü tıkanmayacaktır.Çünkü bizler zaten öğretmeniz ve hali hazırda bir kadroyu dolduruyoruz.Alan değişikliği ile bir kadro dolarken diğer kadro boşalacak ,yani fazladan bir kadro daha işgal etmeyeceğiz.Bu 2 kere 2 nin 4 etmesi kadar basit bir denklem.İşin matematiksel yanından asıl önemli yanına geçecek olursak…MEB her fırsatta öğretmenlerini düşündüğünü , öğretmenlerinin gelişimlerini desteklediğini dile getirmektedir.Kadrolu öğretmen olan bizler daha mutlu , daha verimli ve daha istekli çalışabilmek adına , maddi manevi onlarca zorluğa katlanıp , eşimizden çocuğumuzdan özel hayatımızdan zaman ayırıp 4 yıl daha İKİNCİ ÜNİVERSİTE okuyup hak ettiğimiz farklı bir branşa geçmek istemekteyiz.

Ama MEB yetkilileri “nasılsa bir şekilde atanmışsınız , halinize şükredin” demektedirler.Bunun Türkçesi halk arasında ne yazık ki, “SALLA BAŞINI AL MAAŞINI” dır.Bakanlık bizlere bu şekilde mi destek olacak ! Çok yazık, okumak daha çok okumak ne zaman önem kazanacak bu ülkede ! YAN ALAN SAÇMALIĞI ile oluşan vahim tablonun bedelini gerçek branşında ya da okuduğu ikinci branşında öğretmenlik yapmak isteyen bizlerden çıkartılmamalıdır. Bakanlığımız bir an önce yaklaşık 12 yıldır her sene yapılan ve yönetmeliklerde yer alan RUTİN ALAN DEĞİŞİKLİĞİNİ hayata geçirmelidir.

RUTİN ALAN DEĞİŞİKLİĞİ İSTEYEN KADROLU ÖĞRETMENLER PLATFORMU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol