Öğretmen Diyarı

 Resim Öğretmenlerinden Sokak Sergisi

Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'nde, resim öğretmenlerinin bir araya gelerek hazırladıkları, yağlı boya, kara kalem ve özgün baskı resimleri açık havada sergilendi.

 

Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'nde, resim öğretmenlerinin bir araya gelerek hazırladıkları, yağlı boya, kara kalem ve özgün baskı resimleri açık havada sergilendi.

İlçe merkezindeki Kabasakal Parkı spor kompleksinde açılan resim sergisinin açılışını Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan ve MHP İlçe Başkanı Çağlar Balcılar yaptı. Kadirli Belediyesi'nin katkılarıyla açılan sergiyi gezen Başkan Tarhan, sanat ve sanatçıya büyük önem verdiklerini belirterek, şöyle dedi :

"Belediye olarak, bu tür etkinliklere her zaman destek veriyoruz. Kadirli'nin yetiştirdiği, birbirinden değerli resim öğretmenlerinin duygularını yansıttığı eserlerin sergilenmesinden büyük mutluluk duydum. Bu tür sergilerin açılacağı güzel bir mekanımız olmadığı için bu etkinlik açık havada yapıldı. Ancak, yeni açılacak belediye hizmet binamızda yapılan kültür merkezimiz, bu tür etkinliklere eylül ayından sonra hizmet verecek. Bu eserlerin, yeni hizmet binamızda da sergilenmesini istiyorum ."

Serginin koordinatörlüğünü yapan Resim Öğretmeni Cengiz Köksalan, atanmış ve atanamamış 93 resim öğretmeninin yaptığı 200 eserin sergilendiğine dikkat çekerek, "Kadirli'deki resim öğretmenlerimizin bir araya gelmesiyle ve Belediye Başkanımızın katkılarıyla bu sergiyi açtık. Halkımızın yoğun olduğu Kabasakal Parkı'nda 3 gün açık kalan sergimize, sanatseverler büyük ilgi gösteriyor. Karakalem, Yağlıboya ve özgün baskı ile yapılan resimlerin, halkımız tarafından beğeniyle gezmesi bizleri mutlu etti" diye konuştu. - Kadirliosmaniye

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim