Öğretmen Diyarı

Rejim bir ilkokulu bombaladı

'Devrimin başkenti' olarak isimlendirilen Humus'ta büyük bir yıkım meydana geldi. [Fotoğraf: Reuters-Arşiv]

SMDK yayınladığı açıklamada, rejimi yerleşim yerlerini vurmaya devam etmekle de suçladı.

Muhalif Mesar Press ajansı ise, muhalefet silahlılarının Humus’un doğu kırsalındaki Karyeteyn beldesi yakınındaki Burc ve Miştel kasr kontrol noktalarını ele geçirdiğini söyledi. Ajans bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığını aktardı.

Ajans, muhaliflerin Humus’un kırsalındaki Teyfur askeri havaalanı yakınlarındaki Kasrul Hıyer ve Sritel kontrol noktalarını da ele geçirdiğini duyurdu.

Dera'da muhalifler ilerledi

Güney’deki Dera kentinin kırsalındaki Şeyh Miskin beldesinde muhalifler Harmun askeri birliğini ele geçirdi.

Muhalif Suriye Mubaşir ajansı, rejim güçlerinin Dera’nın kırsalındaki İzra yakınlarında bir araca füze ile saldırmaları sonucu aynı aileden biri çocuk, üç kişinin öldüğünü aktardı. Rejim güçleri aynı bölgedeki Cize ve Museyfira beldelerini de top atışlarıyla vurdu.

Muhalifler Dera’nın kırsalındaki Neva’da rejim güçleri tarafından öldürüldüğünü söyledikleri üç ceset bulduklarını söyledi.

Şam

Suriye rejimine bağlı savaş uçakları Şam’ın güneyindeki Beyt Sahim beldesine yönelik iki hava saldırısı düzenledi. Rejim uçakları Şam’ın kırsalındaki Rahibe’ye yönelik de saldırı gerçekleştirdi.

Şam’ın kırsalındaki Han Şeyh’de rejim helikopterleri üç varil bombası attı. Muhalif kaynaklar saldırılarda ölü ve yaralı olmadığını bildirdi.

Deyr Ezzor

Mesar Press, Suriye rejim uçaklarının Deyr Ezor’un kırsalındaki Havice Sakr bölgesinde üç saldırı düzenlediğini bildirdi. 

Kaynak: Al Jazeera

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim