Öğretmen Diyarı

PTT  Personel Alımı
 PTT 257 Dağıtıcı Alımı Gerçekleştiriyor PTT yayımladığı ilan kapsamında dağıtıcı meslek pozisyonuna yönelik 257 kişi alımı yapacak.
PTT 257 Dağıtıcı Alımı Gerçekleştiriyor PTT, Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi web adresinde personel alımına çıktı. İlgili personel alımları kapsamında da 257 kişilik boşta bulunan dağıtıcı kadrosunu doldurmayı hedefliyor.

Buradan hareketle alınacak olan 257 kişilik dağıtıcı kadrosu ilanına ait tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Alınacak olan personellerin; ilgili ilan niteliklerini ve şartlarını barındırması gerekmektedir. Aksi takdir de başvurular kabul edilemeyecektir. Tüm adayların nitelik ve şartları barındırması, bunları da ibraz etmesi gerekmektedir. Eksik beyan ve ibrazlardan doğan kayıplardan kurum sorumlu tutulamayacaktır. PTT personel alımları kapsamında Gişe ve Büro Görevlisi alımının yapılacağını daha önce yaptığımız haber de sizlere ulaştırmıştık.


257 Dağıtıcı alımına ilişkin genel nitelikler aşağıdaki gibidir. Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Askerlik ilişiği olmamak ya da tecilli/muaf olmak gerekmektedir. Adayların ilgili belgeyi ibraz etmesi gerekmektedir. Kamu zararına bir faaliyette yer almamış olması gerekmektedir. İlan niteliklerinde belirtilen bölüm, fakülte mezunu olunması gerekmektedir. Adayların en az B sınıfı ehliyete sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca tüm adayların 2014 KPSS puanının da bulunması gereklidir.

Başvurular, 04-08 MAYIS 2016 tarihleri arasında www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır. Adayların başvuru işlemlerini belirtilen tarihler arasında yapmaları gerekli olup, ek süre tanınmayacaktır.

İlgili kılavuza ulaşmak için
TIKLAYINIZ.
PTT personel alımlarına yönelik son haberler cebinize bildirim olarak gelsin isterseniz KPSS CAFE mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler:
ptt personel alımı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim