Öğretmen Diyarı

Proje Okul Nedeniyle, Gönderilen Öğretmenleri İçin Protesto Başlattılar
Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenlerinin gönderilmesini protesto etmek için başlattığı eylemler devam ediyor. 71 öğretmeni norm kadro ilan edilen “Proje okul” statüsündeki Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri bugün oturma eylemi başlattı.

Proje okul" statüsündeki Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenlerinin gönderilmesini protesto etmek için bugün sabah derse girmeyerek oturma eylemi başlattı. 

Öğrenciler, eylemin nedenini, “Okulumuzun 3 yıl önce proje okulu ilan edilerek, kulüp faaliyetlerimizin, festivallerimizin yapılamamasına neden olunması ve bu uygulama ile KAL ruhunun yok edilmeye çalışılmasıdır” şeklinde ifade etti.

"DİSİPLİN" TEHTİDİ

Öğrencilerin oturma eylemi gerçekleştiği alana gelen okul müdürü, öğrencileri disiplin soruşturması ve devamsızlıkları ile tehdit ederek eylemlerine son vermelerini istedi.

Türkiye’nin eğitim kalitesi ve üniversiteye öğrenci yerleştirme başarısı en yüksek seviyedeki liseleri iki yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından farklı bir “proje”ye dönüştürüldü.Uygulama kapsamında 8 yılını dolduran öğretmenler başka okullara tayin ediliyor.
direniş var... Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri eylem başlattıKaynak: cumhuriyet.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim