Öğretmen Diyarı

POMEM 4 bin polis memuru alımı başvuru bugün sona eriyor

17.Dönem POMEM ön başvuru son günü, sadece Özel Harekat branşında polis memuru alımı için başvurular 24 Şubat'da başlamıştı. 4 Mart Başvuruların son günü.
17.Dönem olarak POMEM’lere (4.000) erkek aday alınacağı ve ön başvuruların bugün mesai bitiminde sona ereceği duyuruldu. Başvurular internetten yapılabilecek. Başvuru kılavuzu ve tüm detayları aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları, o yıl belirlenen kontenjanın dışında tutulacağı ayrıca belirtildi.Kamu personeli seçme sınavı (KPSS) taban puan şartı. 2014 veya 2015 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden 50 almış olmak gerekiyor. Emniyet teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş ve çocukları için 2014 veya 2015 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puanı da 40 olması yeterli.

POMEM öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için; öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda yapılacak eğitim sonu sınavında başarılı olmaları şartı bulunmaktadır. İnternet üzerinden ön başvuru son ne zamana kadar yapılabilir?

POMEM sınavlarına İnternet üzerinden başvurular, 24 Şubat-04 Mart 2016 tarihleri arasında aşağıdaki internet adresi üzerinden e-devlet kapısı hesabı ile yapılabilir. E-devlet hesabınız yoksa PTT şubelerinden kolaylıkla edinebilirsiniz.Başvuru kılavuzu ve gerekli tüm şartları öğrenmek için TIKLAYINIZ. Sınav başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ.

Kaynak: Haber Kaynağı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim